ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Zapowiedź Super Showdown 2020

Gala

Super Showdown 2020

Miejsce

Mohammed Abdou Arena, Arabia Saudyjska

Do WrestleManii pozostało

38 dni

To już piąta odsłona serii opowiadań spod pióra twórcy sagi „Skok na Petrodolary”. Poprzednie części spotkały się z, lekko mówiąc, mieszanym odbiorem wśród fanów. Opowieść o walkach toczonych na nieprzyjaznych ziemiach piaszczystej Arabii nie przypadła czytelnikom do gustu. Wspomniane pozycje nie znalazły również uznania w oczach krytyków, którzy jednogłośnie potępili słabą, przewidywalną fabułę oraz nieskrywaną, czysto komercyjną naturę kolejnych publikacji. Twórcy nie można jednak odmówić smykałki do biznesu i prawdziwie irlandzkiej mieszanki temperamentu oraz uporu.
Wracając do rzeczywistości. Tym razem nie mam dla Ciebie, drogi Czytelniku, osobnej strony poświęconej arenie zmagań. Chciałbym jednak zwrócić Twoją uwagę na dosłownie dwie sprawy i za chwilę przejdziemy już do karty walk.
Primo – WWE nie zmienia nazw gal przeprowadzanych w Arabii. Crown Jewel zdaje się być już na stałe przymocowane do przełomu października i listopada. Czy Super Showdown stanie się stałym punktem na drodze do WrestleManii, przynajmniej do końca umowy z Arabią czyli 2027 roku? Czas pokaże.
Secundo – Mohammed Abdou Arena będzie czwartą lokacją, do której zawitają gwiazdy Dablju. Nie tak prezentował się plan jeszcze kilka tygodni temu. WWE miało po raz kolejny odwiedzić King Fahd International Stadium, który doskonale sprawdził się podczas ubiegłorocznej edycji Crown Jewel. Decyzja o zmianie jest o tyle ciekawa, że przenosi zmagania do zamkniętej hali. Będzie to pierwsza duża impreza organizowana przez federację Dużego Irlandczyka w Arabii, która nie odbędzie się na świeżym powietrzu. Wpływa to również na liczbę fanów, którzy będą mogli zasiąść na widowni. Szacuje się, że takie rozwiązanie zaowocuje trzykrotnie mniejszą ilością wejściówek.
Tertio – wspomniane bilety kosztują od 25 do 2000 riali saudyjskich. W przeliczeniu na złotówki jest to odpowiednio 26,39 i 2110,80 (25 luty 2020).

Karta walk:

WWE Championship: Brock Lesnar (c) vs. Ricochet
Universal Championship: „The Fiend” Bray Wyatt (c) vs. Goldberg
SmackDown Women’s Championship: Bayley (c) vs. Naomi
SmackDown Tag Team Championship: The New Day (c) vs. The Miz and John Morrison
Raw Tag Team Championship: Seth Rollins and Murphy (c) vs. The Street Profits
Steel Cage match: Roman Reigns vs. King Corbin
Gauntlet match for Tuwaiq Trophy: AJ Styles vs. Andrade vs. Bobby Lashley vs. Erick Rowan vs. R-Truth vs. Rey Mysterio
Luke Gallows & Karl Anderson vs. Viking Raiders
Humberto Carrillo vs. Angel Garza
Mansoor vs. Dolph Ziggler