ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Wednesday Night Wars

Piąty tydzień zmagań wypada na dzień przed Crown Jewel.

AEW Dynamite

Tony Schiavone stoi przy samolocie, którym przylecieli bracia Rhodes. Dustin pierwszy opuszcza pokład maszyny. Dołącza do niego jego młodszy brat. Rodzeństwo pada sobie w objęcia. Starszy brat szepcze bratu jakieś ostatnie rady na ucho. W końcu Cody odchodzi w towarzystwie Schiavone.

Backstage. Moxley wchodzi do biura Khana. Tony informuje go, że AEW nie będzie sankcjonować jego walki z Omegą. To oznacza, iż jego ewentualne zwycięstwo nie będzie się liczyć dla federacji. Jon jest wściekły. Zarzuca Tony’emu odbieranie mu wolności. Cokolwiek stanie się z Kennym, będzie to wina młodego Khana.

Hangman Adam Page vs Sammy Guevara
Zwycięzca – Hangman Adam Page
Adam bierze do ręki mikrofon. Może i ostatnio nie wszystko mu wychodziło, ale dziś to się zmieniło. Od teraz wraca na zwycięską ścieżkę. Jako pierwszy przekonał się o tym Sammy. Następny będzie PAC.

Shanna vs Shida Hikaru
Zwyciężczyni – Shida Hikaru

Klip wideo. Brandi siedzi w ciemnym pokoju i maluje usta. Zakłada kapelusik z czarną siateczką – na kształt żałobnego. Przed nią leży pudełko z kartami, na których widnieją podobizny wszystkich kobiet z rosteru AEW. Rhodes zaczyna odprawiać jakieś czary. Pojawia się Kong. Przynosi Brandi pukiel włosów. Wygląda na to, że łączy je coś innego niż przyjaźń.

Chris van Vliet zaprasza na stage jeden z legendarnych tag teamów – Rock’n Roll Express. Panowie mają ze sobą pasy mistrzowskie, które wręczą dzisiaj zwycięzcom turnieju. Pojawiają się Santana i Ortiz. Członkowie Inner Cicle atakują legendy.

Klip wideo. Cody i Tony jadą na arenę. Schiavone opowiada historię o tym, jak to poszedł do pokoju Dusty’ego, żeby przypomnieć mu, że za chwilę zaczynają show, a jego rywal już jest na arenie. Zastał seniora rodu Rhodesów w stroju Adama. Dusty nauczył go wtedy, że gwiazda powinna kazać na siebie czekać. Cody wspomina o tym, iż na widowni będzie dziś jego mama. Chce sprawić, żeby mogła być z niego dumna.

QT Marshall & Alex Reynolds & John Silver vs Orange Cassidy & Best Friends (w strojach rodem z kreskówki Rick & Morty)
Zwycięzcy – Orange Cassidy & Best Friends

Jericho zajął swoje miejsce przy stole rozstawionym przed titantronem. Dołącza do niego Cody. Na środku siedzi pani główna prawnik AEW. Pretendent i mistrz podpisują kontrakt. Chris podrywa się z krzesła i widząc reakcję rywala, który momentalnie zajął pozycję bojową, zaczyna się śmiać. Czempion ma klasę i grację. Panowie ściskają sobie prawicę. Jericho próbuje odejść, ale Cody przyciąga go do siebie. Twarze panów dzieli też jakieś piętnaście centymetrów. Chris upomina pretendenta. Nie powinien zajmować się teraz mistrzem – jest potrzebny gdzie indziej.
Sammy Guevara nagrywa ataka Hagera na Dustina. Jake używa drzwi limuzyny, żeby złamać rękę starszego brata Cody’ego. W końcu pojawia się pretendent w towarzystwie lekarzy, ochrony i MJF’a.

The Hybrid 2 & Kip Sabian vs Kenny Omega & Young Bucks
Zwycięzcy – Young Bucks & Kenny Omega
Bucksi przybijają piątki fanom. Jedni z nich, w maskach rodem z kreskówki, nie chcą ich puścić. To Santana i Ortiz! Demolują rywali i zostawiają ich półprzytomnych na trybunach.

Do ringu wchodzi Peter Avalon. Szybko zostaje z niego wyrzucony przez Moxa. Jon bierze do ręki mikrofon i zaczyna mówić. Powtarza informacje z początku show i jego walka z Omegą nie będzie sankcjonowana przez AEW. W praktyce nie będzie jej w żadnych kronikach. Właściwie równie dobrze mogłoby jej nie być. Moxley rozumie, że ta cała administracja próbuje z niego zrobić głupiego świra. Był już w tej pozycji i wie jak sobie z tym radzić. Krew Kenny’ego będzie nie tylko na jego rękach, ale również na dłoniach tych, którzy podejmowali tę decyzję w zaciszach swoich gabinetów. Mox zniszczy Omegę. Wszyscy oficjele AEW i ludzie Turnera mogą co najwyżej cmoknąć go tam, gdzie słońce nie dociera.

Lucha Brothers vs SCU (Frankie Kazarian & Scorpio Sky) o tytuł pierwszych w historii mistrzów dywizji tag team AEW
Zwycięzcy i nowi mistrzowie – SCU