ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Wyniki SmackDown Live 21.05.2019

Wsiadamy do auta razem z mistrzem 24/7 – R-Truthem – i jedziemy na SmackDown.

Podróż nie jest długa. Odległość pomiędzy Albany (Nowy Jork) a Providence (Rhode Island) można porównać do trasy Poznań – Szczecin. Wskakujemy na Międzystanową „Dziewięćdziesiątkę”, najdłuższą tego typu autostradę w Stanach (4861km). Mimo prac drogowych docieramy na czas.

Backstage. Elias odwiedza Shane’a w jego biurze. Popiera McMahona i oferuje mu swoją pomoc podczas walki na Super Show-Down. Syn właściciela nie będzie potrzebował pomocy Gitarzysty. Wydaje mu się, że to Driftera trzeba wesprzeć, dlatego stanie dziś w jego narożniku.

No to zaczynamy! Potrzeba było sześciu długich tygodni, żeby Big E wyleczył kontuzję i powrócił do ringu WWE. Kingston i Woods przedstawiają…


…jakiegoś gościa w stroju Big E’ego? Pomyłki się zdarzają. Facet zostaje szybko wyproszony, a na scenie pojawia się jedyny, prawdziwy i przede wszystkim zdrowy – BIG E.
https://twitter.com/WWEUniverse/status/1130988888950956033
Xavier i Kofi wspominają aktywność przyjaciela na social mediach. Zabawa, śmiech i żary. Wielka radość nie trwa długo. Na drodze do ringu pojawia się Big O. Panowie z New Day przypominają mu, że miał swoją szansę na odebranie pasa Kofiemu, ale ją zmarnował. Kingston pokonał go sam, bez pomocy kolegów. Można powiedzieć, iż czempion znokautował KO. Owens stoi bez słowa. Dołącza do niego dzisiejszy przeciwnik Kofiego – Sami Zayn. Ten Kanadyjczyk jest dużo bardziej wygadany. Zamierza pokonać Kofiego i tym samym utrzeć nosa WWE Universe. Wmówił sobie, że fani nie cieszyli się z jego powrotu, a musieli czekać na niego dużo dłużej niż półtora miesiąca. Kevin ma dość. Wraca na zaplecze. Sami obiecuje, że ten wieczór nie skończy się dobrze dla New Day.

Backstage. Maverick szuka Trutha. Rozdaje ulotki i rozwiesza listy gończe. Mella wpada na przyjaciela, który znalazł sobie świetne przebranie. Założył blond perukę. Mistrz 24/7 prosi Królową Staten Island o pomoc.

Ali vs Andrade
Zwycięzca – Ali

Backstage. Carmella pomaga Truthowi udoskonalić jego przebranie. Teraz czempion ma jeszcze okulary, czapkę i top. Nie mogło również zabraknąć biustonosza.

Mandy Rose vs Carmella (której towarzyszy R-Truth)
Mella dominuje nad rywalką. Znajduje czas, żeby rozprawić się z jej przyjaciółką. Wtedy wbiega pokaźna część rosteru SD. Szukają Trutha.
Zwyciężczyni – no contest
Mistrz 24/7 bierze przyjaciółkę na ręce i razem z nią ucieka na zaplecze.

Backstage. Bayley była wczoraj bardzo zmęczona. Walka o walizkę, później decyzja o zrealizowaniu ukrytego w niej kontraktu i w końcu odebranie Charlotte tytułu mistrzyni, wykończyło ją psychicznie i fizycznie. Dziś jest nowy dzień. Czeka na nową rywalkę, nowe wyzwanie.

Backstage. Big E został zaatakowany. Ktoś obrał za cel jego kolano. Woods pomoże mu się pozbierać, Kofi rusza do ringu. Philips podkreśla, że Big E powiedział – „To był Owens”.
Sami Zayn vs Kofi Kingston
Zwycięzca – Kofi Kingston
Mistrz świętuje zwycięstwo, kiedy na drodze do ringu pojawia się Adwokat Bestii dzierżąc w rękach walizkę MiTB. Nigdzie nie widać jego Klienta. Paul skutecznie absorbuje uwagę Kingstona, prze co nie zauważa on zbliżającego się niebezpieczeństwa. DOLPH ZIGGLER atakuje czempiona! Kompletnie go dewastuje. Najpierw skupia się na oczach mistrza, później usiłuje zniszczyć jego kręgosłup. Na koniec oplata wokół jego szyi stalowe krzesło i raz za razem używa tej konstrukcji do zadawania ofierze niewymownego bólu.


Kofi zostaje wywieziony na noszach. Kiedy dojeżdża na stage, być może pod wpływem głośnych okrzyków „Kofi Kofi Kofi!”, odzyskuje przytomność. Mistrz opuszcza arenę o własnych siłach.

Backstage. Roman pojawił się w Providence. Przywitał go nietypowy występ Eliasa.

Backstage, wywiad z Becky i Bayley. Lynch informuje partnerkę, że kiedy już poradzą sobie z rywalkami, to zamierza odzyskać swój Niebieski Pas. Bayley widzi to inaczej. Zamierza wypuścić nową serię koszulek – BayleyTwoBelts.

Becky Lynch & Bayley vs Charlotte & Lacey Evans
Zwyciężczynie – Becky Lynch & Bayley

Backstage. Mistrz 24/7 dalej ucieka, jednak zaczyna brakować mu paliwa. Musiał zmierzyć się z Mahalem i B-Team. Na razie udało mu się przetrwać. Do końca show pozostało pół godziny. Czy Truth zostanie pierwszym czempionem, który zdoła przetrwać na tronie od początku do końca Tygodniówki?

Ziggler bierze mikrofon i wraca na arenę. Wita go buczenie. Dolph wydaje się rozedrgany, na granicy płaczu, szaleństwa. Show-off rozumie reakcje fanów, ale musi wytłumaczyć dlaczego to zrobił, ponieważ WWE Universe na to zasługuje. Kilka miesięcy temu Ali odniósł kontuzję. Na jego zastępcę desygnowano Kofiego. Kingston wykorzystał tę okazję do granic możliwości. To powinien być Dolph. Potem członek New Day wszedł do Komory Eliminacji, a kiedy ją opuścił, był już gwiazdą. To powinien być Ziggler. Następnie Kofi stanął w szranki z Bryanem i bezsprzecznie pokazał, że jest lepszym zawodnikiem. To miał być Show-off. Od czasu WrestleManii mistrz WWE raz za razem zamyka usta krytykom. Jedenaście lat oczekiwania na tę jedną szansę i wreszcie jest podziwiany i kochany na całym świecie. To powinien być Dolph Ziggler. Właśnie dlatego musiał to zrobić. Podczas Super ShowDown zrzuci Kingstona z tronu i odbierze mu tytuł mistrza. Wtedy wszyscy będą go szanować i jego życie wróci na właściwe tory.

Randy Orton zmierzy się z Triple H’em na Super ShowDown.

Elias (z McMahonem w narożniku) vs Roman Reigns
Zwycięzca – Roman Reigns
Shane atakuje Big Doga, ale ten odpiera natarcie. Z pomocą McMahonowi przychodzi jego nowy przyjaciel – Drew McIntyre. Szkot wykonuje Claymore i nokautuje Reingsa.

R-Truth oficjalnie zostaje pierwszym posiadaczem pasa 24/7, który utrzymał tytuł od początku do końca show.