ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Wyniki Raw 29.01.2019

No to czas na pierwszą Tygodniówkę na Drodze do WrestleManii!

Dzisiejsze show, tak jak wczorajsze Royal Rumble, odbędzie się w Phoenix w stanie Arizona.


Raw otwiera zwycięzca tegorocznego Royal Rumble – Seth Rollins. Wczorajszej nocy na jego zwycięstwo złożyły się: determinacja, serce do walki i marzenia. Nie może sobie odmówić tej przyjemności – wskazuje na logo WrestleManii, którą on będzie main eventował. No właśnie, walka wieczoru WrestleManii. Seth musi dokonać wyboru pomiędzy starciem z mistrzem WWE lub mistrzem Universal. Jedna z tych dróg poprowadzi go na SmackDown, druga – do Suplex City. To bardzo trudna decyzja, dlatego Rollins podejmie ją w ciągu kilku tygodni. Wchodzi Triple H. Król Królów jest dumny z Setha. Kilka tygodni temu kazał Rollinsowi wydobyć z siebie tę moc, która w nim drzemała i Seth podołał zadaniu. Niestety nie może dać mu kilku tygodni do namysłu. Pod koniec Raw w ringu stanie Daniel Bryan, Brock Lesnar i Seth Rollins. Wtedy będzie musiał podjąć decyzję. Tym razem przeszkadza im Ambrose. Dean podkreśla, że Seth nigdy go nie pokonał bez pomocy Authority. Jego zdaniem Triple H steruje Rollinsem, ponieważ Seth to zwykły lizus. Ambrose’owi obiło się o uszy, że HHH jest dość wysoko postawiony, więc na pewno może już teraz zapowiedzieć jego walkę z byłym przyjacielem. Triple H sprowokowany pytaniem: „Musisz najpierw poprosić o zgodę swojego teścia?” kazał przyprowadzić sędziego.


Dean Ambrose vs Seth Rollins 

Rollins wygrywa po wyrównanej walce zakończonej Curb Stompem. Ambrose siada na krześle i chce coś powiedzieć, jednak po słowach: „Gdy podpisałem kontrakt z WWE…” przerywa mu Nia Jax wraz z Taminą. Ambrose obrywa od Jax w kark i zatrzymywany przez sędziów wychodzi z ringu.


Nia Jax i Tamina vs Alexa Bliss i Mickie Jameswalka kwalifikacyjna do Elimination Chamber matchu o Women’s Tag Team Championship

Jax przypina James po Samoan Dropie wykonanym na obu przeciwniczkach.


Baron Corbin vs Kurt Angle

Zwycięzca: Baron Corbin, któremu wystarczyło Deep Six. Po walce zaatakował Kurta End of Days.


Finn Balor jest dumny z pojedynku z Brockiem Lesnarem i nie wstydzi się porażki. Przerywa mu Lio Rush w towarzystwie Bobby’ego Lashleya. Intercontinental Champion zdaniem Rusha jest lepszy od Lesnara w każdym aspekcie. „All mighty” wykonuje na Balorze kilka Spinebusterów.


The Revival vs Curt Hawkins i Zack Ryder

Zwycięzcy: The Revival, które przypięło Hawkinsa.


W ringu pojawił się Elias, któremu przerwał Jeff Jarrett, a po chwili również Road Dogg w koszulce Becky Lynch! Legendy śpiewały wraz z fanami i komentatorami, co nie spodobało się Eliasowi, który zniszczył na Road Doggu gitarę. Ten sam los spotkał będącego w stanie stawić opór i zadać kilka ciosów Jarretta. Elias najwyraźniej wrócił do roli heela.


Mojo Rawley siedząc w ciemnym pomieszczeniu mówił, że jest idealnym połączeniem siły i szybkości, jednak przez kogoś do tej pory tego tego nie wykorzystywał i WWE Universe nie wie, kim jest. Okazało się, że rozmawiał ze swoim lustrzanym odbiciem.


Natalya i Dana Brook vs Sarah Logan i Liv Morgan walka kwalifikacyjna do Elimination Chamber matchu o Women’s Tag Team Championship

Morgan przypięła Natalyę poprzez roll-up. Może to zwiastować feud na linii Natalya-Brook, gdyż Dana wpadła na partnerkę przerywając zaciśnięty Sharpshooter.


Do ringu zmierza Ronda Rousey. Wrestlerka dziękuje Sashy Banks za dobrą walkę na Royal Rumble, ale mocno utrudnia jej to publika, skandująca „Becky Lynch”. Wychodzi Bayley, która proponuje Open Challenge.

Bayley vs Ronda Rousey – RAW Women’s Championship match 

Zwycięzca i nadal panująca mistrzyni: Ronda Rousey.

Rozbrzmiewa muzyka Becky Lynch. Zwyciężczyni Women’s Royal Rumble matchu wybiera Rondę na swoją przeciwniczkę na WrestleManii 35. Ronda odpiera słowny atak wypominając, że może zabić Becky gołymi rękoma, debiutowała na WrestleManii, jak Lynch walczyła w kick-offie i pomimo tego samego wieku main eventowała gale UFC, gdy Irlandka tylko trenowała. Rousey kończy promo i wychodzi.


Braun Strowman vs Drew McIntyre

Zwycięzca poprzez dyskwalifikację: Braun Strowman. Interweniował Baron Corbin, który wraz z McIntyre’em pobił Brauna.


Do ringu wchodzą Brock Lesnar i Paul Heyman. Adwokat „Bestii” twierdzi, że jedyną opcją Rollinsa na WrestleManię jest wyzwanie Daniela Bryana, bo nie ma żadnych szans na pokonanie Brocka Lesnara. Po chwili dołącza Seth i atakuje mistrza. Brock kontruje natarcie i wykonuje aż sześć F-5. Z wyborem zwycięzcy Royal Rumble matchu musimy jeszcze poczekać, gdyż nie powiedział on, z kim zawalczy na początku kwietnia. Daniel Bryan nawet nie pojawił się w ringu.