ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Wyniki Raw 27.05.2019

Tydzień. Tyle czasu do namysłu miał Lesnar. Dzisiaj, na oczach publiki zgromadzonej w Kansas City, posiadacz walizko MiTB zdecyduje, który mistrz powinien się go lękać.

Dzisiaj Amerykanie obchodzą Dzień Pamięci. Z tej okazji Raw otwiera specjalny klip wideo. Trzech weteranów dzieli się z nami opowieściami o poległych towarzyszach broni.

Przechodzimy do wrestlingu. Brock Lesnar zamierza podać do publicznej wiadomości swoje postanowienie. Na razie do ringu wchodzi Kofi Kingston. Mistrz WWE wygląda kwitnąco. Nic nie wskazuje na to, że niecały tydzień temu zaatakował go Dolph Ziggler. Kofi zajmie się napastnikiem kiedy przyjdzie na to czas. Dziś jego głównym celem jest Lesnar. Wyzywa go na pojedynek. Chce, żeby Brock wykorzystał kontrakt zamknięty w walizce i zmierzył się z nim o tytuł mistrza WWE. Wchodzi Seth Rollins. Mamy w ringu mistrza Universal i WWE. Brakuje tylko Lesnara.
DJ Brock wchodzi do ringu w rytm zmienionego theme songu ze swoim nieodłącznym BeastBoxem.


https://twitter.com/WWEUniverse/status/1133165996699578368


Rollins opuszcza ring. Heyman i Lesnar są zaskoczeni. Odbierają to jako brak szacunku do posiadacza walizki Money in The Bank. Bestia nie ogłosi swojej decyzji. Kofi zostaje sam.
Na chwilę.


Ziggler po raz kolejny atakuje mistrza. Tym razem z pomocą przyjacielowi przychodzi Woods. Kofi zostaje odprowadzony na zaplecze.


Dolphowi udaje się przejąć kontrolę nad starciem. Przygotowuje się do zmiażdżenia szyi oponenta. Do ringu wraca Kofi. Pretendent opuszcza kwadratowy pierścień.

Backstage. The Usos świętują Dzień Pamięci. Dwie osoby nie mają wstępu – Dash Wilder i Scott Dawson.

Dolph wycofuje się na stage. Tu podczas SmackDown wyjaśniał fanom czemu zaatakował Kingstona. Teraz również ma coś do powiedzenia. Nie podoba mu się, że mistrz zajmuje się Lesnarem. Powinien myśleć o swoim następnym rywalu. Prosi Kofiego, żeby przez te 11 dni pokazał światu dlaczego jest wybitnym czempionem. Jego zdaniem Kofi jest najlepszym mistrzem WWE od bardzo dawna. To powinien być Ziggler. Bronił Kofiego, kiedy ludzie kwestionowali jego umiejętności, ale nie może znieść Kofiego z pasem. To Dolph powinien był zdobyć ten tytuł. W Arabii przyjdzie dzień zapłaty. Ziggler odbierze Kingstonowi mistrzostwo.

Backstage. Shane McMahon stoczy dziś walkę. Kto stanie po drugiej stronie ringu?

Shane i Drew stoją w ringu. McMahon mówi o historycznych powiązaniach jego rodziny z Samoańczykami. Jego zdaniem były one oparte na obopólnym szacunku. Roman Reigns musiał opuszczać te lekcje. Shane streszcza drzewo genealogiczne Samoańczyków. Który z nich stanie dziś z nim w szranki?
Odpowiedź:
https://twitter.com/WWE/status/1133174150334427136
Przed rozpoczęciem walki Drew atakuje Samoańczyka.
Shane McMahon vs Lance Anoa’I
Shane nokautuje rywala brutalnym łokciem z półobrotu, który łudząco przypomina…a nieważne. Następnie zapina dźwignię i zmusza przeciwnika do klepania.
Zwycięzca – Shane McMahon
Po walce McMahon zapina trójkąt i dusi rywala. Dodaje, że gdyby miał teraz dostęp do ojca Romana, to zrobiłby z nim dokładnie to samo. Wchodzi Reigns. Szybko rozprawia się z Drew i rusza po główną nagrodę – głowę McMahona. Shane’owi udaje się uciec.

Do ringu powraca Lesnar. Dołącza do niego Seth Rollins. Mistrz Universal podpuszcza Bestię. Mówi, że Brock stał się żartem, jest cieniem samego siebie. Lesnar podjął decyzję. Heyman wyjmuje kontrakt i zaczyna czytać odpowiedni paragraf. Okazuje się, że Brock nie wiedział o WSZYSTKICH przysługujących mu prawach. Na przykład o tym, iż na zrealizowanie walizki ma cały rok.


To kompletnie zmienia postać rzeczy. DJ Bestia nie zamierza podejmować decyzji. Nie ma pośpiechu.
W tle R-Truth ucieka przed grupą przeciwników. Jest tam m.in Drake Maverick oraz Eric Young.

Backstage. Styles odniósł kontuzję podczas MiTB i musi wziąć kilka tygodni wolnego. Jego miejsce w Fatal 4 Way Matchu o tytuł pretendenta zajmie Baron. Podczas wywiadu atakuje go Corbin.

Becky Lynch & Nikki Cross vs The IIconics
Zwyciężczynie – Becky Lynch & Nikki Cross
Lacey Evans wraca do korzeni. Spaceruje.

Backstage. Naomi zaprosiła Revival na imprezę. Jesteśmy świadkami rozejmu albo raczej „czasowego zawieszenia broni”.

Ricochet vs Cesaro
Zwycięzca – Ricochet

Kontuzja Mysterio okazała się być poważniejsza niż przypuszczano. W przyszłym tygodniu luchador pojawi się na Raw, żeby oddać mistrzostwo US. Samoa Joe będzie na niego czekał.

The Miz vs Braun Strowman vs Baron Corbin vs Bobby Lashley w Fatal 4 Way Elimination matchu o prawo do walki o tytuł mistrza Universal podczas SuperShowdown
Zwycięzca – Baron Corbin

W tym epizodzie Firefly Fun House motywem przewodnim jest choroba Abbie. Okazuje się, że Wyatt jest świetnym lekarzem. Jego zdaniem wiedźma ma problem o podłożu psychologicznym. Odcinek kończymy grając w limbo. Bray jest naprawdę dobry.

Pierwszy epizod nowego talkshow – Elektryczne Krzesło. Prowadzącym jest Corey Graves. Gość, który siedzi na tytułowym krześle, musi odpowiadać na pytania fanów. Wszystkie reporterki WWE są wśród publiki. Pierwszym uczestnikiem jest Sami Zayn. Kanadyjczyk zmaga się m.in z pytaniami o datę zakończenia kariery i brak tytułu mistrza Universal na jego liście osiągnięć. Zayn nie jest zadowolony. Uważa, że WWE Universe zmarnowało doskonałą okazję. Mogli go zapytać o życie towarzyskie, o relacje, o AEW…


Jeśli chodzi o tytuł mistrza Universal, to Sami po prostu nie był zainteresowany. Wchodzi Rollins. Czempion chce na kimś wyładować swoją frustrację.

Sami Zayn vs Seth Rollins
Zwycięzca- Seth Rollins