ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Wyniki RAW 21.05.2018

I’m baaaaaaaack.


Poniedziałkowe show otworzył GM tego przybytku – Kurt Angle. Kurt poinformował, że dzisiejszego wieczoru Nia Jax i Ronda Rousey podpiszą kontrakt, oficjalnie zatwierdzający ich walkę na MiTB. Angle dodał coś o kolejnym starciu – fatal four way matchu -którego stawką będzie miejsce w walce o walizkę kobiet. Nie było nam dane poznać uczestniczek tego starcia, ponieważ monolog Kurta przerwała – dramatyczna pauza – Stephanie McMahon! Steph pochwaliła prace GM’a i zapewniła go, że wszelkie animozje i złe wibrajce, które były między nimi poszły w niepamięć. Jednak tutaj pean na cześć Kurta dobiegł końca. Księżniczka WWE ze smutkiem zauważyła, że Kurtowi w pracy przeszkadzają emocje. Z tego powodu to ona weźmie na siebie to jarzmo i poprowadzi dzisiejsze spotkanie Rondy i Jax. Steph wspomniała również o nadmiernej swawoli Romana Reignsa, ale co dokładnie miał na myśli już się nie dowiemy albowiem na drodze do ringu pojawił się Big Dog. Wielki Pies jak to Wielki Pies – nie lubi gierek i słownych labiryntów. Kiedy Stephanie zarzuciła mu uleganie jego samoańskiemu temperamentowi, Roman ostrzegł ją, że może wykorzystać swoją gorącą krew do zniszczenia jej ulubionych wrestlerów z Lesnarem na czele. McMahon zapewniła go, że nie ma żadnych ulubieńców oraz, że razem z Vincem zajęli się sprawą Romka, ale nie dostrzegli nic co działałoby na jego korzyść. Reigns po prostu przegrał. Tym razem to wypowiedź Romana zostaje przerwana, bo na arenie pojawił się Kevin Owens. KO przyznał, że lubi Reignsa i ma do tego powody po tym jak w zeszłym tygodniu Samoańczyk załatwił Jindera co pozwoliło Owensowi zgarnąć zwycięstwo i miejsce w walce o walizke MiTB. Pozwolił sobie jednak na za duże spoufalenie ze Stephcią, która po tym jak omal nie zamordowała go ostrym jak brzytwa spojrzeniem, oznajmiła, że w pierwszym starciu dzisiejszego wieczoru będziemy mieli przyjemność oglądać Romana Reignsa i Kevina Owensa.

Roman Reigns vs Kevin Owens
Po tym jak Reigns wykonał spear na Owensie poza ringiem za jego plecami pojawił się Jinder Mahal, który zdecydowanie nie przybył w pokoju. Porzucał trochę Romkiem, któremu na pomoc przybył jego dawny brat – Seth Rollins.
Po przerwie – jak to zwykle bywa – mieliśmy już kolejną walkę, a dokładnie tag team match.

Roman Reigns oraz Mistrz Interkontynentalny Seth Rollins vs Jinder Mahal oraz Kevin Owens
Zwycięzcy: Roman Reigns oraz Seth Rollins
Podczas gdy wspomniana wyżej dwójka celebrowała zwycięstwo, za nimi pojawił się zmartwychwstały Mahal z metalowym krzesłem w ręku. Jinder zrobił dobry użytek ze swojej broni i dosłownie zniszczył Rollinsa i Reignsa.

Coachman poinformował nas, że Kurt potwierdził, iż na MiTB odbędzie się walka Roman Reignsa z Jinderem Mahalem.

W ringu pojawia się Sami Zayn, który ma alergię na kłamstwo. Dlatego właśnie zamierza dzisiaj pokazać, że to co usłyszeliśmy dwa tygodnie temu w wywiadzie Renee z Bobbym Lashleyem o jego siostrach to kłamstwo. Twierdzi, że Lashley wcale nie jest takim kochającym bratem za jakiego sie podaje. Zaprasza do ringu trzy „siostry” Lashleya. Pierwsza z nich ma w ręku miotłę, druga hełm, a ostatnia ręcznik. W ich rozmowie z Samim dowiadujemy się, że miotła i hełm służyły do obrony przed bratem, ręcznik był mokry od łez. Co więcej Zaynowi udaje sie dowiedzieć, że Bobby kradł w szkole cukierki, a siostry chciały wezwać policję, ale za bardzo bały sie brata. Nie dowiemy się więcej na temat tego rodzinnego dramatu, ponieważ na drodze do ringu pojawił się Bobby. Lashley z uśmiechem wyśmiewa się ze swoich „sióstr”. Jednak kiedy Sami stwierdza, że rodzina Lashleya uważa go za śmiecia w ringu rozpętuje sie piekło. „Siostry” i Sami rzucają się na Lashleya. Jednak to Bobby wychodzi zwycięsko z tego starcia.

Wywiad z Alexą. Bliss zabiera nas na lekcję historii. Z całej jej wypowiedzi wynika, że przegrała z Ember, ponieważ Moon miała po swojej stronie element zaskoczenia.
Ember Moon vs Alexa Bliss
Zwyciężczyni: Ember Moon

Biuro Kurta. W zasadzie to dzisiaj jest biuro Stephanie. Balor i Braun domagają się rewanżu. Zamiast tego, McMahon oznajmia, że dzisiaj obejrzymy starcie Balora z….Strowamanem.

Baron Corbin vs No Way Jose
Zwycięzca: Baron Corbin

Zastępcze „biuro” Kurta. Angle rozmawia z Chadem. W rozmowie przeszkadzają im Drew i Dolph, którzy podkreślają, że w zeszłym tygodniu pokonali jedne z największych gwiazd rosteru. Dochodzi do krótkiej acz ostrej wymiany zdań pomiędzy nimi i Chadem. GM zauważa, że sprawy wymykają mu się spod kontroli, więc obiecuje zawodnikom, że cały spór zostanie rozstrzygnięty jeszcze dziś. W kwadratowym pierścieniu, oczywiście.

B-Team vs Breezango
Zwycięzcy i nadal jedyny niepokonany tag team na RAW – B-Team (pozwolę sobie na drobną prywatę – tak, kupiłem bilet do B-Team hypetrainu, siedzę przy oknie, koło Gravesa)

Zegar bije czwartą, a przed nami podpisywanie kontraktu! Pierwsza pojawia Steph, która zaprasza do ringu obecną mistrzynię „Czerwonych” kobiet – przed państwem Nia Jax. Zaraz po mistrzyni pojawia sie pretendentka do tytułu – Ronda Rousey. Ronda od razu wyraża zainteresowanie zdrowiem Steph – głównie jej ręką. McMahon próbuje wyprowadzić Rousey z równowagi. Mówi o tym, że jest mniejsza i słabsza od Jax. Dodaje, że Ronda przeskoczyła wszystkie kobiety w rosterze, które, jak sama przyznała, bardziej zasługiwały na tę szansę. Następnie McMahon staje po stronie byłej mistrzyni UFC i próbuje zrobić z Jax to samo co z Rondą. W końcu mistrzyni kobiet nie wytrzymuje i wyznaje, że zamierza wyrobić sobie reputacje pokonując Rousey na MiTB. Pretendentka nie wydaje sie być przerażona widokiem poddenerwowanej mistrzyni. Zapewnia ją, że planuje odebrać jej mistrzowski pas i urwać jej ramie.

Chad Gable vs Dolph Ziggler
Zwycięzca: Dolph Ziggler
Ale to jeszcze nie koniec. Swoje trzy gorsze dokłada jeszcze Drew McIntyre wykonując Claymore na ledwie przytomnym Chadzie.

Dana Brooke vs Liv Morgan vs Natalya vs Sarah Logan
Zwyciężczyni i kolejna uczestniczka ladder matchu o walizke MiTB – Natalya

Przed starciem dowiadujemy się oczywiście, że WWE oznacza WALK WITH ELIAS.
Elias vs Bobby Roode
Zwycięzca: Elias
Elias opuszczał już arenę, kiedy dosłownie wpadł w niego Strowamanem taranując gitarzystę. Czas na Main Event.

A już w przyszłym tygodniu czekają nas dwa emocjonujące starcia o wysoką stawkę:
Seth Rollins(c) vs Jinder Mahal o pas Interkontynentalny
Sasha Banks vs Liv Morgan vs Bayley vs Mickie James vs Ruby Riott vs Sarah Logan vs Dana Brooke w Gauntlet matchu, w którym na szali będzie ostatnie miejsce w walce o walizke MiTB

Braun Strowman vs Finn Balor
Zwycięzca: Braun Strowman
Po zakończonym starciu, jako że to miała to być przyjacielska rywalizacja Braun podniósł półprzytomnego Finna i umieścił go w narożniku ringu. Na zakończenie gali Braun wskazał jeszcze na walizkę unoszącą się nad ringiem.