ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Wyniki Raw 20.08.2018

Powoli opada bitewny kurz po SummerSlam. Jaki obraz Czerwonej Tygodniówki wyklaruje się po Największym wydarzeniu Lata?

Dzisiaj, tak jak podczas TakeOver i SummerSlam, jesteśmy na Brooklynie w Nowym Jorku.

Galę otwiera nowy mistrz Universal – Wielki Pies, Roman Reigns. Pogromca Lesnara opala się chwilę w blasku własnej chwały, po czym zaczyna swoją przemowę. Przede wszystkim podkreśla, że dotrzymał danego WWE Universe słowa. Pas Universal znowu będzie się regularnie pojawiał na Raw. Co więcej, Roman obiecywał, że jeśli zdobędzie tytuł, to będzie stawiał czoła najlepszym gwiazdom Czerwonego Rosteru. Dzisiaj Reigns zamierza dać szansę zawodnikowi, który również zdobył pas Universal w Brooklynie…Finnowi Balorowi. Irlandczyk wchodzi na arenę. Przewodniczący Balor Clubu akceptuje wyzwanie mistrza. Jednak to jeszcze nie koniec, ponieważ Constable Corbin też ma coś do powiedzenia w tej sprawie. Baron uważa, że Finn oszukał go przysyłając na SummerSlam swoje demoniczne alter ego. Twierdzi, że przez dym i światła nic nie widział, więc nie mógł się bronić. Dlatego Corbin chce dzisiaj zmierzyć się z Balorem w „ludzkiej” postaci. Przerywa mu Angle. Kurt przypomina, że zestawianie walk to część pracy GM’a, nie Constable’a.
W dzisiejszym ME zobaczymy starcie o pas Universal – Roman Reigns vs Finn Balor. Kurt miał również przygotowanego przeciwnika dla Barona.

Constable Baron Corbin vs Bobby Lashley
Zwycięzca – Bobby Lashley

Backstage, biuro Angle’a. Kurt ogląda zakończenie walki Corbina z Lashleyem. Pojawia się Heyman, który informuje GM’a, że jego klient chciałby wykorzystać swoje prawo do rewanżu. Angle nie chce o tym słyszeć. Paul próbuje znaleźć kompromis. Proponuje, aby rematch odbył się podczas Hell in a Cell. Kurt nie zgadza się na ofertę Paula.

Backstage, biuro Kurta. Tym razem GM’a odwiedza Corbin. Baron twierdzi, że Angle specjalnie działa na jego szkodę. Zamierza porozmawiać o tym ze Stephanie, która jest dzisiaj na Raw.

Sasha Banks & Bayley & Ember Moon vs Riott Squad
Zwyciężczynie – Riott Squad

Triple H pojawia się w ringu. Zaczyna od podsumowania niesamowitego weekendu. Przy akompaniamencie chantów „NXT” mówi najpierw o TakeOver, żeby po chwili przejść do SummerSlam. Po tym krótkim wprowadzeniu mąż Stephanie przechodzi do głównego powodu, dla którego pojawił się dziś na Raw. HHH jest gotowy na swoje październikowe starcie z Undertakerem. Okazuje się, że The Game na początku nie chciał walczyć z Grabarzem. Uważał, że zakończenie ich starcia podczas WM 28 było doskonałym zwieńczeniem ich rywalizacji.

Dean Ambrose vs Dolph Ziggler
Zwycięzca – Dean Ambrose

Backstage. Do szatni Balora przychodzi Strowman. Braun tak jak podczas SummerSlam pokazuje pretendentowi walizkę i radzi mu, żeby na siebie uważał.

Proszę państwa – Elias. Drifter chce dzisiaj nadrobić występ, do którego wczoraj nie doszło przez problemy techniczne. Przerywa mu Curt Hawkins! Curt wyzywa Gitarzystę na pojedynek.

Curt Hawkins vs Elias
Zwycięzca – Elias

Backstage. Wygląda na to, że Dana Brooke flirtuje z Apollo.

Titus Worldwide vs Authors of Pain
Zwycięzcy – Authors of Pain

W ringu znajduje się pas kobiet. Wokół kwadratowego pierścienia stoją przedstawicielki rosteru, a pomiędzy linami widzimy Stephanie. McMahon próbuje przypisać sobie wszystkie dokonania Rondy. Próbuje zatuszować swoją rywalizację z Rousey i przedstawia się jako najważniejszego architekta stojącego za projektem „Ronda Rousey”. Nowa mistrzyni kobiet w końcu pojawia się na arenie. McMahon dodaje kilka słów o „prawdziwej naturze” Rondy. Uważa, że jedynym celem Rousey jest zabranie reszcie dywizji całego świata reflektorów. Była zawodniczka UFC nie do końca zgadza się z tym co mówiła Steph.


Scott Dawson vs Bo Dallas
Zwycięzca – Scott Dawson

Dash Wilder vs Curtis Axel
Zwycięzca – Dash Wilder

Backstage, wywiad z nowym mistrzem Universal – Romanem Reignsem. Pogromca Bestii twierdzi, że nie boi się Balora i Strowmana. Uważa, że Finn zasłużył sobie na tę szansę, a on, jako mistrz, ma obowiązek stanąć do walki.

Backstage. Bliss i Corbin sprawdzają jak czuje się Stephanie po tym, jak zaatakowała ją Ronda. Wchodzi Kurt. Przeprasza McMahon za zaistniałą sytuację. Baron wykorzystuje ten moment, żeby pogrążyć GM’a. Córka Vince’a „proponuje” Kurtowi, aby wziął kilka tygodni urlopu. Podczas jego nieobecności tymczasowym Generalnym Managerem będzie…Baron Corbin!

Finn Balor vs Roman Reigns o mistrzostwo Unviersal
Zaczyna grać muzyka Strowmana. Wchodzi Braun. To rozprasza Reginsa, który traci kontrolę nad walką. Po chwili udaje mu się jednak wykonać spear i zakończyć starcie.
Zwycięzca i nadal panujący mistrz Universal – Roman Reigns
Strwoman nokautuje Romana i cash-inuje walizkę!!! Jednak zanim sędzia zdążył uderzyć w gong…SIERRA HOTEL INDA ECHO LIMA DELTA = SHIELD! Ambrose i Rollins przybiegają z pomocą Reignsowi! Braun próbuje stawić opór, ale trzy głodne Psy Sprawiedliwości nie dają mu żadnych szans.