ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Wyniki Raw 17.02.2020

Czyją głowę zmiażdży dzisiaj Orton?

Dzisiaj gościmy w Everett, w stanie Waszyngton. Dzisiaj w USA obchodzimy Dzień Prezydenta!

Galę otwiera Randy Orton. Być możemy w końcu dowiemy się dlaczego Viper zaatakował Edge’a. Początek jego wystąpienia tego nie zapowiada. Randall wskazuje ręką na titantron. Wyświetlony klip pokazuje to, co wydarzyło się pomiędzy Ortonem a Matte. Randy mówi, że miał się dzisiaj zmierzyć z Hardy’m w No Holds Barred matchu. Wie, iż Matt pojawił się dzisiaj w szatni. Ma też podejrzenie graniczące z pewnością, że lekarze dotychczas nie pozwolili i nie pozwolą Mattowi na wejście do ringu. O wilku mowa, a Matt Hardy tu. Wchodzi na arenę w kołnierzu ortopedycznym, który stabilizuje zdewastowaną szyję. Matt prawdopodobnie postradał zmysły. Orton miał rację – medycy nie dali mu zielonego światła, więc ich walka się nie odbędzie. Przynajmniej nie oficjalnie. Zaraz staną razem w ringu, a wtedy wszystko może się wydarzyć. Matt nadal chce się dowiedzieć co kierowało Ortonem. Żmija staje twarzą w twarz z rywalem. Próbuje go zastraszyć, ale oponent ani myśli się wycofać. Randall przyznaje, że Matt po raz kolejny mu zaimponował. Szanuje jego dokonania. Edge’a również darzy głębokim szacunkiem i…kocha go jak brata. Przykro mu, że tak wyszło. Przeprasza. Orton opuszcza ring. Komentatorzy, publiczność, Hardy – wszyscy zamarli. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Randy dochodzi do stage’u i zatrzymuje się. Podobnie jak ostatnio wygląda jakby toczył wewnętrzną walkę. Wraca do kwadratowego pierścienia i atakuje Matta. Znów wrzuca do ringu dwa krzesła. Zdejmuje kołnierz z szyi Matta. Tym razem dłużej waha się nad niszczącym uderzeniem. Odpuszcza i opuszcza ring. Po chwili wraca i przenosi Hardy’ego na podłogę. Układa jego głowę na schodach i uderza krzesłem. Nie mija minuta i na czaszkę Matta spada kolejny cios. Randy odchodzi powtarzając w kółko słowa przeprosin.

Erick Rowan vs. Aleister Black
Zwycięzca – Aleister Black

Czas na przemówienie Charlotte. Wczoraj, kiedy pojechała do Portland na TakeOver, nie wiedziała jeszcze jak skończy się ta noc. Chciała zobaczyć co zmieniło się w NXT. Dlaczego Rhea ma w sobie tyle arogancji i pewności siebie, żeby pojawić się na Raw i rzucić wyzwanie Królowej. Była pod wrażeniem tego co zobaczyła. Fundamenty, które położyła razem z koleżankami kilka lat temu zostały odpowiednio wykorzystane. Flair uważa, że Ripley jest naprawdę dobra, ale potrzebuje lekcji pokory. Pycha kroczy przed upadkiem, a Charlotte postara się, żeby mistrzyni NXT upadła z jak najwyższego stołka. Dlatego odbierze jej tytuł na WrestleManii.

Riddick Moss {c} vs. Mojo Rawley vs. R-Truth o tytuł mistrza 24/7
Zwycięzca i nadal panujący czempion – Riddick Moss
Rawley próbuje obarczyć winą za porażkę Trutha. Ten odwdzięcza mu się wspaniałym kopniakiem.

Do ringu wchodzi Drew McIntyre.


Szkot udziela fanom lekcji geografii. Otóż proszę państwa – Suplex City leży w Claymore Country. Niesamowite jaki ten świat mały. Wchodzi Paul Heyman. Wygląda na to, że Lesnar jest dziś na Raw. Adwokat zapowiada swojego klienta, a Drew szykuje się do bitki. Niestety Heyman tylko droczy się z fanami i Szkotem. Chce, żeby Drew przyzwyczaił się do uczucia rozczarowania. To zmniejszy jego cierpienie, kiedy już odzyska przytomność po tym jak zostanie zniszczony przez Bestię na WrestleManii. Drew nie boi się Brocka. Odwdzięcza się kilkoma groźbami. Heyman ucina ten temat zapraszając do ringu kogoś, kto nie docenia talentu McIntyre’a tak jak on. MVP stanie dziś w szranki ze zwycięzcą tegorocznego Royal Rumble.

MVP vs. Drew McIntyre
Zwycięzca – Drew McIntyre

Becky Lynch kieruje się do kwadratowego pierścienia z workiem w ręku. Jak się okazuje są w nim pieniądze. To wszystko zaliczka na poczet grzywn i pozwów, które będzie musiała opłacić po tym, co zrobi Baszler.


Pokaże jej dlaczego pokonała tyle byłych mistrzyń: Charlotte, Rousey, Banks, Natalya itd. Wspomina o tym, że tylko zwierzęta atakują szyję przeciwnika. Co więcej – robią tak drapieżniki, które chcą osłabić ofiarę przed zadaniem jej ostatecznego ciosu. Irlandka nie czuje się jakby miała niedługo wydać ostatnie tchnienie. Na titantronie pojawia się Baszler. Shayna wykłada mistrzyni plan – wejdzie do klatki na Elimination Chamber, z łatwością pokona rywalki (wie to i owo o walkach w klatkach) i uzyska prawo do walki z Lynch na WrestleManii. Shayna przyznaje też, iż nie planowało tego krwawego zakończenia zeszłotygodniowego ataku. Rzeczy, które zaplanowała, są dużo, dużo gorsze. Rozszarpie Rudowłosą na strzępy. Słowa Baszler nie robią na Becky wrażenia. Będzie z zaciekawieniem oglądać Elimination Chamber. Shayna może liczyć na jej doping.

Backstage. Lana chwali się, że to ona wpadła na pomysł tej tag teamowej walki, która już za chwilę przed nami. Vega podkreśla, że jej relacja z Angelem jest oparta tylko na biznesie.

Rusev & Humberto Carrillo vs. Bobby Lashley & Angel Garza
Zwycięzca – Bobby Lashley & Angel Garza
Lashley opuszcza ring, a Rusev atakuje Angela. Garza szybko ucieka z ringu.

Asuka nie może się doczekać spotkania z Nattie w klatce Elimination Chamber. Zamierza zwyciężyć i raz jeszcze spróbować zdetronizować Becky.
Natalya vs. Kairi Sane
Sane odwraca uwagę sędziego, Asuka nokautuje Nattie poza ringiem. Po tej akcji Kanadyjka nie jest już w stanie wrócić do siebie, a w konsekwencji – do ringu.
Zwyciężczyni przez count-out – Kairi Sane

W ringu stoją Murhpy i AOP. Australijczyk zapowiada Rollinsa. Seth wchodzi i zaczyna swoje kazanie. Mówi o postępie i dostosowaniu się do sytuacji. Przypomina o swoim wielkim planie, który jest krok po kroku realizowany. Pierwsza faza została zakończona tydzień temu, kiedy udało im się zwyciężyć Joe, Owensa i Viking Raiders. Mimo utrudnień udało im się w końcu zamknąć ten rozdział. Następny etap nie jest prosty, ale bardzo satysfakcjonujący. Messiah zamierza pomóc najbiedniejszym i zapomnianym przez społeczeństwo. Oczywiście jeśli nie będą oni chcieli współpracować z Mesjaszem, to zostaną usunięci. To nie jest groźba, obietnica, ani ostrzeżenie. To po prostu nowa ewangelia. Na drodze do ringu pojawiają się Viking Raiders. Seth opuszcza kwadratowy pierścień i udaje się na stage. Tam również nie jest bezpieczny. Kevin Owens wykonuje Stunner na Rollinsie!

Tym razem do ringu wchodzą Styles, Anderson i Gallows. Powracający po kontuzji AJ cieszy się, że może znów stanąć w ringu. Zna swoją wartość i zamierza przypomnieć o sobie, zwyciężając w Gauntlet Matchu podczas Super Show-Down. Następnie przyjdzie czas na poczynienie planów odnośnie WrestleManii. Styles może zmierzyć się z Stingiem, Takerem, Lesnarem, Reignsem, Hoganem itp. Na drodze do ringu pojawia się Ricochet, którego imię też padło z ust Stylesa. AJ przyznaje, że był to żarcik – nikt nie wierzy w to, że Rico może pokonać Bestię, a co dopiero zwyciężyć Stylesa. Pretendent do tytułu mistrza WWE rzuca wyzwanie AJ’owi. Wtrąca się Anderson, który nie może pozwolić na to, żeby Phenomenal One stoczył pierwszą walkę po powrocie z kimś pokroju Ricocheta.

Ricochet vs. Karl Anderson
Zwycięzca – Ricochet

Backstage. Liv była bardzo szczęśliwa, kiedy zobaczyła powracającą Riott. Niestety, jej radość była krótkotrwała. Taka zdrada powinna złamać każdego. Jednak Morgan nie jest już tą samą kruchą istotą co wcześniej. Weźmie rewanż na Ruby podczas Elimination Chamber.

Kevin Owens & Viking Raiders vs. AoP & Murphy
Kiedy wydaje się, że Owens przypnie Murphy’ego, pojawia się Seth Rollins i atakuje Kanadyjczyka.
Zwycięzcy przez dyskwalifikację – Kevin Owens & Viking Raiders
Owens wpada w pułapkę Setha. Jego partnerzy zostają unieszkodliwieni, a Kevin, przytrzymywany przez Akama i Rezara, jest obiektem kpin i obelg Setha. Jest jednym z tych, którzy nie potrafią się podporządkować i zaakceptować zmian, więc musi zniknąć. Z pomocą Owensowi przychodzą Street Profits. Wspólnie z wikingami udaje im się oczyścić ring z apostołów Setha. Sam Mesjasz szybko salwuje się ucieczką.