ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

WrestleMania 36 WYNIKI – Day 1

– Panie i panowie czas na WrestleManię.

Od stycznia dryfowaliśmy po wodach oceanu zwanego Road To WrestleMania, ale wreszcie udało się nam dobić do portu w Orlando. Niestety w Orlando, a nie w Tampie, gdyż z powodu koronawirusa gala została przeniesiona z Raymond James Stadium do Performance Center. Niemniej jednak zapraszamy was na ten rejs i jego pierwszą część

Kickoff – 0:00 – 1:00

Program prowadzą Corey Graves i Peter Rosenberg. Panowie omawiają, co dzisiaj się wydarzy i możecie zobaczyć to poniżej:

A jeżeli wolicie zamiast studia coś przeczytać to przygotowaliśmy dla was zapowiedź, którą przeczytacie kilkając w to zdanie.

1. Normal Match
Cesaro vs. Drew Gulak

Zwycięzca: Cesaro

Corey i Peter przedstawili podział walk na oba dni. Podajemy go wam poniżej:

Day 1

Elias vs. King Corbin

Kabuki Warriors (C) vs. Alexa Bliss & Nikki Cross – WWE Women’s Tag Team Championship

John Morrison (C) vs. Kofi Kingston vs. Jimmy Uso – SmackDown Tag Team Championship Triple Threat Ladder Match

Kevin Owens vs. Seth Rollins

Sami Zayn (C) vs. Daniel Bryan – WWE Intercontinental Championship Match

Becky Lynch (C) vs. Shayna Baszler – RAW Women’s Championship

AJ Styles vs. The Undertaker – Boneyard Match

Goldberg (C) vs. Braun Strowman – Universal Championship Match

Day 2

Liv Morgan vs. Natalya

Aleister Black vs. Bobby Lashley

Otis vs. Dolph Ziggler

Street Profits (C) vs. Austin Theory & Angel Garza – RAW Tag Team Championship

Bayley (C) vs. Sasha Banks vs. Naomi vs. Tamina vs. Lacey Evans – SmackDown Women’s Championship Fatal 5 Way Match

Rhea Ripley (C) vs. Charlotte Flair – NXT Women’s Championship Match

John Cena vs. „The Fiend” Bray Wyatt – Firefly FunHouse Match

Edge vs. Randy Orton – Last Man Standing Match

Brock Lesnar (C) vs. Drew McIntyre – WWE Championship Match

– Przenieśliśmy się na zaplecze, gdzie Kayla Braxton przeprowadziła wywiad z Kingiem Corbinem. Corbin stwierdził, że rok temu zakończył karierę Kurta Angla i tak samo uczyni z Eliasem w tym roku. Wygra pojedynek przez walkower, ale co z tego? I tak zamierza celebrować, a nawet przygotował na tę okazję piosenkę. Przy akompaniamencie Jego Wysokość wychwalała samego siebie. Jak będzie przekonamy się za kilkadziesiąt minut.

– Walkę o RAW Women’s Championship omówi załoga WWE Backstage, a więc Renne Young, Booker T i Mark Henry. Booker postawił na Becky. Z kolei Mark wziął stronę Shayny Baszler. Kto wygra, to również okaże się już niedługo.

Główna gala 1:00 – 4:00

– Jak zwykle rozpoczęliśmy od America the Beautiful. Tym razem złożyło się na nie występy z wszystkich poprzednich WrestleManii.

– Kolejnym punktem jest pojawienie się gospodarza. Gronk przypomniał nam, że WM’ka w tym roku jest dwudniowa i wraz z Mojo Rawleyem trochę podhypowali siebie i nas na oglądanie gali

– Komentarzem zajmują się dziś JBL i Michael Cole

1. WWE Women’s Tag Team Championship Match
The Kabuki Warriors (C) (Asuka & Kairi Sane) vs. Alexa Bliss & Nikki Cross

Zwyciężczynie i nowe WWE Women’s Tag Team Champions: Alexa Bliss & Nikki Cross

– Kolejnym gościem Kayli był Intercontinental Champion Sami Zayn. Ten pojawił się z Shinsuke Nakamurą i Cesaro. Sami podpromował swoje starcie oraz był niesamowicie szczęśliwy ze zwycięstwa Cesaro. Zayn zapowiedział, że jako jeden z niewielu wejdzie na WrestleManię jako Intercontinental Champion i tak samo też zostanie po jego pojedynku z Danielem Bryanem.

– Proszę powstać, Jego Wysokość nadchodzi. King Corbin ogłosił swoje przybycie. Jednocześnie zapowiedział, że niestety nie ma z nami Eliasa, a to dlatego, że zepchnął go z balkonu podczas jednego z odcinków SmackDown. Dlatego też prosi sędziego o wyliczenie Eliasa i ogłoszenie go zwycięzcą poprzez walkower. Usłyszeliśmy jednak brzdęki gitary, a po chwili ujrzeliśmy samego Eliasa. Corbin nie dowierzał, jednak wyszedł z ringu chcąc dokończyć sprawę. Był to zły pomysł, ponieważ gitarzysta złapał króla w swoją pułapkę i rozbił gitarę na jego plecach. Do walki jednak dojdzie.

2. Normal Match
Elias vs. King Corbin

Zwycięzca: Elias

– Walki ze strony RAW będą komentować Tom Phillips i Byron Saxton

3. RAW Women’s Championship Match
Becky Lynch (C) vs. Shayna Baszler

Mimo dominacji Shayny przez większość walki Becky udało się skontrować Kurifuda Clutch i przejść do roll upu, co pozwoliło obronić jej tytuł:

Zwyciężczyni i nadal RAW Women’s Champion: Becky Lynch

4. WWE Intercontinental Championship Match
Sami Zayn (C) (/w. Shinsuke Nakamura & Cesaro) vs. Daniel Bryan (/w. Drew Gulak)

Zwycięzca i nadal mistrz Interkontynentalny: Sami Zayn

5. SmackDown Tag Team Championship Triple Threat Ladder Match
John Morrison (C) vs. Kofi Kingston vs. Jimmy Uso

W końcówce cała trójka miała ręce na konstrukcji z pasami. Ta w końcu się odczepiła, jednak żaden z panów nie chciał jej puścić. Jimmy i Kofi zrzucili headbuttami Morrisona z drabiny. Ten jednak odpiął pasy i wraz nimi wylądował na macie. Oznacza to że:

Zwycięzcy i nadal SmackDown Tag Team Champions: The Miz & John Morrison

6. Normal Match
Kevin Owens vs. Seth Rollins

Do zakończenia poprzez pinfall bądź submission nie doszło, gdyż Rollins uderzył Owens gongiem, co oznaczało zwycięstwo tego drugiego ale tylko przez dyskwalifikację. Kevinowi jednak nie spodobał się taki obrót spraw i stwierdził, że nie chce tego ciągnąć dłużej. Seth dał się namówić dzięki temu, że od teraz to NO DQ Match. Z początku lepiej radził sobie Rollins, jednak KO doszedł do sił i uderzył opponenta dzwonkiem, a oprócz tego położył go na stole komentatorskim, wszedł na logo WrestleManii i skoczył na niego z Sentonem. Stunner był tylko dopełnieniem formalności i to Owens opuszcza WrestleManię jako zwycięzca.

Zwycięzca: Kevin Owens

– Gronk i Mojo byli zachwyceni dotychczasowym przebiegiem WrestleManii. Znikąd pojawił się R-Truth, który prosił gospodarzy o schowanie go przed wszystkim zawodnikami, którzy próbują go dorwać. Gronk uderzył Truth i chciał go przypiąć wygrać pas, jednak Mojo go odepchnął i to on został nowym 24/7 Championem, po czym uciekł:

– Otrzymaliśmy promo walki o WWE Championship, po czym na zapleczu pojawił się Paul Heyman. Drew McIntyre próbuje wejść w buty Lesnara, jednak nie będzie miał z nim szans, o czym przekona się już za 24 godziny:

7. Universal Championship Match
Goldberg (C) vs. Braun Strowman

Zwycięzca i nowy mistrz Universal: Braun Strowman

– Promo przyszłorocznej WrestleManii, która odbędzie się 28 marca w Hollywood.

8. Boneyard Match
AJ Styles vs. The Undertaker

Jeteśmy na jakimś cmentarzu, gdzie wjechał llimuzyna znana z karawanów pogrzebowych. Po chwili wyciągnięto z niej trumnę, jednak był w niej AJ Styles. Taker przyjechał na miejsce motorem i wygląda na to, że powrócił do gimmicku American Bad Ass:

Panowie rozpoczęli brawł, jednak Taker zapomniał, że AJ ma po swojej stronie Luke’a Gallowsa i Karla Andersona. To właśnie koledzy z O.C. dlai Stylesowi przewagę. Taker był już bez sił, a AJ osłabił go jeszcze za pomocą uderzenia w plecy łopatą, przez co Taker wapdł do grobu. Kiedy miało już dojść do zakopania Taker nagle zmartwychwstał:

AJ przestraszył się i uciekł po drabinie na dach szopy. Taker go jednak dopadł. Na pomoc ruszyli Gallows i Anderson, jednak i oni nie dali rady Grabażowi, a jeden z Good Brothers załapał się nawet na Tombstone Piledriver:

Z kolei AJ otrzymał Chokeslam z dachu szopy na ziemię:

Taker przeniósł rywala nad grób. Tam za pomocą Big Boota wepchnął go do grobu, po czym zakopał, dzięki czemu zwyciężył! Rest in Peace AJ Styles!

Zwycięzca: The Undertaker

– Po wszystkim Taker odjechał z cmentarza i tak kończymy pierwszy dzień WrestleManii!