ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Wednesday Night Wars

Zbliżamy się do Worlds Collide. Czy IMPERIUM odpowie na partyzancki atak UE? Z kolei show transmitowane na TNT przyniesie nam ostateczną odpowiedź Cody’ego na wyzwanie i warunki przedłożone przez MJF’a. To co?
Zaczynamy!

NXT

Czarna plansza z biały napisem. Show jest dedykowane pamięci Rocky’ego Johnsona. Wiadomość o śmierci ojca Dwayna, pojawiła się w mediach dopiero kilka godzin temu.

Galę otwiera Keith Lee. Pretendent do pasa NXT North America szanuje dokonania UE. To co grupa dowodzona przez Cole’a zrobiła w drugiej połowie, a szczególnie pod koniec, zeszłego roku, zasługuje na uznanie. O’Reilly i Fish zdominowali dywizję Tag Team. Adam raz za razem odprawia rywali z kwitkiem, a Strong wydaje się być w życiowej formie. No właśnie. Wszyscy członkowie grupy osiągnęli już szczyt swoich możliwości. Keith nie zna takiego pojęcia. Jego możliwości są, jak czytamy na jego titantronie, „limitless”. Wbiegają członkowie UE. Cole rzuca jedno krótkie zdanie. Lee pożałuje swoich słów.
Okazuje się, że pokonanie wypoczętego i gotowego do walki Keitha jest dużo trudniejsze od dobicia wyczerpanego i zaskoczonego WALTERA. W końcu Strong, najinteligentniejszy z całej grupy, przy pomocy krzesła ścina rywala z nóg. Teraz Undisputed Era już ze spokojem może się zając wykończeniem roboty. Krzesło, które przyniósł Strong, zostaje owinięte wokół kostki olbrzyma. Chwilę później Lee zwija się z bólu. Z pomocą przychodzi mu Ciampa, który przepędza napastników.

Backstage. Tegan Nox powróci do ringu w dzisiejszym Battle Royal o miano pretendentki do tytułu mistrzyni dywizji kobiet NXT. Powodem absencji Walijki był brutalny atak, którego doświadczyła z rąk Dakoty Kai podczas zeszłorocznego TakeOver Wargames. Z powrotu Nox bardzo ucieszyła się jej serdeczna przyjaciółka – Candice LeRae.

BroserWeights (Pete Dunne & Matt Riddle) vs. Mark Andrews & Flash Morgan Webster pierwsza runda Dusty Rhodes Tag Team Classic
Zwycięzcy – Pete Dunne & Matt Riddle
https://twitter.com/WWENXT/status/1217620828927463424

Backstage. Lee jest badany przez lekarzy. Dziennikarka poinformuje nas kiedy będzie wiadomo co dalej.

W samym środku kwadratowego pierścienia stoi Tommaso Ciampa. Keith Lee stał się kolejną, ale zdecydowanie nie pierwszą, ofiarą UE. Wygląda na to, że ta grupa działa według jakiegoś planu, eliminuje rywali znajdujących się na jakiejś liście. To dobrze. Ciampa też ma taką listę. Jest na niej jedno nazwisko. Adam Cole. Tommaso chce odzyskać swoje życie, które jest nierozerwalnie sprzężone z Goldie. Do ringu wpadają członkowie UE. Tym razem ich celem jest Ciampa. Z pomocą Tommaso przybiega…GARGANO! Johnny do spółki z zaatakowanym pozbywa się napastników.


MEETING IN THE MIDDLE! Czy to możliwe, że to początek powrotu DIY?

Reakcja Twittera, a dokładnie Trenta Sevena, jest błyskawiczna:

Alex Shelley & Kushida vs. Grizzled Young Veterans pierwsza runda Dusty Rhodes Tag Team Classic
Zwycięzcy – Grizzled Young Veterans
Co ciekawe chant „Shoes off if you hate Gibson” zawędrował za ocean. Co prawda zdecydowanie mniejszy procent fanów zdejmuje buty, ale sam fakt jest godny odnotowania.
Gibson bierze do ręki mikrofon. Nie zamierza udawać, że wie kim są ci dwaj, których właśnie pokonali. Interesuje ich tylko puchar. To co wydarzy się po drodze nie jest ważne.

Klip wideo. Balorowi podoba się nastawienie Dragunova. Lubi jego zaangażowanie i skupienie w ringu. Jest dobry. Jednak nie ma szans w starciu z Księciem. Irlandczyk z chęcią wejdzie z Ilją do kwadratowego pierścienia na Worlds Collide. Niestety wynik tego starcia może być tylko jeden i raczej nie spodoba się Rosjaninowi.

Na czas trwania tej walki do Beth i Mauro dołącza Angel Garza.
Isaiah „Swerve” Scott vs. Tyler Breeze vs. Lio Rush o miejsce w walce o tytuł mistrza Cruiserweight na Worlds Collide
Zwycięzca – Isaiah „Swerve” Scott
Oprócz w walce o tytuł weźmie udział dwóch członków rosteru NXT UK, których nazwiska poznamy w ten lub następny czwartek.

Backstage. Rhea Ripley jest ciekawa kto wygra Battle Royal. Zanim zajmie się wyłonioną w ten sposób pretendentką musi jeszcze uporać się z Toni Storm podczas Worlds Collide.

Backstage, parking. Ciampa i Gargano rozmawiają o ewentualnej walce z Moustache Mountain na Worlds Collide. Panowie zgadzają się jeszcze raz połączyć siły. Piękny moment przerywa pojawienie się członków UE, których próbuje opanować ochrona. Rozpędzony pociąg Keith Lee miażdży jednego z nich, a następnie rzuca drugiego na przednią szybę samochodu. W przyszłym tygodniu Lee złamie reżim UE.

Battle Royal o miano pretendenta do tytułu mistrzyni kobiet NXT
Kilka ważnych momentów:
Baszler walcząca z Mercedes Martinez i eliminująca rywalkę.
Tegan Nox dominuje, ale…


Shotzi Blackheart, która spędziła prawie całą walkę poza ringiem wyrzuca Baszler.
Jako ostatnie na placu boją pozostają Belair i Shirai.
Zwyciężczyni – Bianca Belair

Przyszły tydzień:
Grizzled Young Veterans vs Undisputed Era
IMPERIUM vs BroserWeights
Keith Lee vs Roderick Strong (c) o tytuł mistrza North America

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/misae/public_html/wrestlespot.pl/wp-includes/functions.php on line 4552