ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Recenzja gry WWE2K14 + Konkurs

Jak co roku WWE (a właściwie firma, której jest to zlecane) wydaje grę opartą na wydarzeniach z minionego roku. Tym razem po raz pierwszy grę WWE wydało 2K Sports. Jak sobie poradzili? Przekonajmy się. 

Warto zacząć od tego, iż mieli oni stosunkowo mało czasu, z powodu bankructwa THQ(które wcześniej produkowało gry WWE). Chcę abyście mieli to na uwadze i pochopnie nie wyciągali negatywnych wniosków. Zatem przyjrzyjmy się tegorocznym trybom jakie zagościły w grze.

Universe Mode

WWE13 miało nam zapewnić rewolucję w tym właśnie trybie(jak było, wszyscy wiemy). Czy 2k dało radę? Z pewnością go polepszyli ale rewolucji jak nie było tak nie ma. Zacznijmy może od pozytywów:

– Możliwość Rywalizacji

– Publika czasem coś tam chantuje

– Menu bardziej trzyma się kupy niż w przypadku poprzednich odsłon

– Cutscenki faktycznie zdarzają się często

Niestety każdy z tych plusów ma swoje negatywne strony:

– Ciągłe walczenie tego samego meczu w rywalizacji może nudzić

– Chanty może i są, jednak dość rzadko. Często bywają też nie zrozumiałe

– Ogólne błędy. Przykład: 

Zdjęcie

Podsumowując: Universe na pewno został poprawiony ale ciągle nie jest to szczyt możliwości. Technicznie wszystko gra, gorzej w praktyce. Może w WWE2K15 zobaczymy wspomnianą wcześniej rewolucję. Ocena trybu:

6/10

30 years of WrestleMania

Wiele z nas zastanawiało się jaki to tryb ujrzymy w WWE2K14. Część mówiła, że będzie to coś na wzór Attitude Era Mode tylko z późniejszymy wydarzeniami, a część (w tym także ja) liczyła iż powróci tryb Road to WrestleMania. 2K zapewniło nam jednak coś zupełnie nowego. Osobiście jestem zdania, że jest to tryb dobry do WWE2K15 gdzie faktycznie te 30 lat WrestleManii by się pojawiło. Każdy jednak zgadzał się iż pomysł jest dobry. Jak jednak z wykonaniem? Tradycyjnie przedstawmy najpierw pozytywy:

– Bardzo szczegółowe oddanie wydarzeń z danej WrestleManii

– Możliwość późniejszego wykorzystania każdej z aren WrestleManii

– Komentatorzy(miło usłyszeć Jima Rossa)

– Specjalny efekt kamery, która sprawia jakbyśmy naprawdę oglądali dany mecz w latach 80

– Wiele stroi, które można używać w innych trybach gry

Nie obejdzie się jednak bez negatywów :

– Brak filmików przed każdym meczem(Zastosowane są one tylko w niektórych)

– Co z kolei powoduje brak klimatu

– Średnie odwzorowanie niektórych aren(np. WM 22)

– Brak kilku ważnych i ładnych meczy(np. Kurt Angle vs HBK)

– Niektóre wyzwania są zbyt proste(Owszem można zwiększyć poziom trudności, nie daje to jednak wielkiej zmiany)

– Brak niektórych spektakularnych wejść (np. Johna Ceny na WrestleManii 25)

Mimo wyżej wymienionych wad uważam iż ten tryb się udał i spędziłem przyjemne chwilę przy ukończeniu kolejnych to meczy. Ocena trybu:

7/10

Streak Mode

O ile pamięć mnie nie myli o tym trybie dowiedzieliśmy się dość późno. Kiedy jednak zobaczyliśmy jak wyglądać będzie wersja kolekcjonerska gry(swoją drogą była ona bardzo ciekawe i ciągle żałuję, iż takowej nie zamówiłem) pewne było iż ujrzymy coś takiego. Do wyboru mamy próbę obronienia streku Undertakera, poprzez pokonanie jak największej ilości osób oraz próbę przerwania streaku Deadmana. Wymieńmy główne zalety tego oto trybu:

– Genialny poziom trudności w „Defeat the Streak”

– Możliwość pochwalania się swoim wynikiem w internecie

– Satysfakcja z pokonywania kolejnych to zawodników w „Defend the Streak”

– Wybór stroju dla Deadmana

Niestety(bądź też na szczęście) nie wymienię wam negatywów, gdyż takowych nie znalazłem. W zaistniałem sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak ocenienie tego trybu na :

10/10

Pozostałe 

Oczywiście gra zawiera wiele innych rzeczy poza tymi trzema trybami i z grubsza je wam przybliżę. Jak zawsz zacznę od plusów:

– Wszelkie opcje tworzenia(wejść, postaci, finisherów itp.) praktycznie się nie zmieniły w porównaniu do WWE13, jednak ciągle wyglądają schludnie

– Dużo lepsze move sety zawodników niż w WWE13

– Mniejsza liczba błędów

– Płynniejsza rozrywka

– Ogromna ilość tytułów

– Duża liczba stroi dla gwiazd

– Daniel Bryan, który pojawia się na okładce 

 

I najważniejsze minusy:

– Beznadziejny Online, który jakością przypomina ring skill The Great Khaliego

– Nie najlepiej dobrany roster(brak Fandangoo, Big E Langstona). Chociaż to mogę zrozumieć ze względu na późny debiut tych wrestlerów i fakt, że zostali dodani do DLC.

– Niektóre modele postaci wyglądają dość sztucznie

Podsumowując: Jak na pierwszy raz 2K Sports poradziło sobie nieźle i z pewnością poprawili wiele błędów jakie mogliśmy ujrzeć w WWE13. Myślę, że prawdziwą rewolucję w grach WWE ujrzymy w roku 2014, kiedy to na rynek wyjdzie gra WWE2K15. Chociaż kto wie, może 2k Sports jeszcze zbankrutuje 😉 Ogólna ocena gry:

8/10

Konkurs

Jeśli jeszcze nie posiadacie WWE2K14 a po przeczytaniu mojej recenzji chcecie to zmienić zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie, w którym będziecie mogli wygrać tą oto grę, a także czapkę oraz brelok z logiem WWE2K14 i doładowanie na telefon za 10 zł. Wystarczy iż wejdziecie w podany link i wykonacie podane tam czynności 🙂 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=659506227433789&set=a.357303820987366.99382.319868331397582&type=1&theater