ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

RAW z kolejnym spadkiem, Booker T o jednym ze zwolnionych zawodników oraz więcej!

Pojawiły się wyniki oglądalności ostatniego odcinka Monday Night RAW. Niestety nie wróżą one niczego dobrego.

Ostatni odcinek Czerwonej Tygodniówki zaliczył kolejny spadek oglądalności, show oglądało około 1,418,000 osób, co jest najgorszym wynikiem w historii programu. Biorąc pod uwagę ostatnie RAW, jest to spadek na poziomie 12,5% – show w poprzednim tygodniu oglądało 1,621,000 osób. Wyniki nie idą za bardzo w dobrą stronę, jednak miejmy nadzieję, że po powrocie fanów na areny (16 lipca zobaczymy widownię na żywo podczas SmackDown LIVE) wszystko zacznie wracać do normy.

Informowaliśmy was wczoraj o zwolnieniach, które WWE ogłosiło kilkanaście godzin temu. Jeśli jeszcze ich nie poznaliście, zajrzyjcie tutaj. Jedną z osób, która pożegnała się z federacją McMahona jest Braun Strowman. Zwolnienie zawodnika jest ogromną niespodzianką dla wszystkich, biorąc pod uwagę jaką pozycję zajmował aktualnie w federacji. WWE Hall of Famer Booker T wypowiedział się dlaczego jego zdaniem Strowman został zwolniony:

[…] Spojrzałem na to od strony biznesowej, wiecie, jeśli to prawda, plotki mówiły o tym, że Braun Strowman miał ogromny kontrakt i zarabiał mnóstwo pieniędzy (informacja od autora – Strowman miał mieć kontrakt dający mu milion dolarów rocznie). Jeśli robimy cięcia budżetowe, myślimy – „Kogo naprawdę potrzebujemy? Kogo tutaj potrzebujemy, aby to wszystko działało?”

Booker T uważa dodatkowo, że świat wrestlingu się zmienił i teraz bardziej stawia się na mniejszych i szybszych zawodników niż na „dużych gości”.

W związku ze wczorajszymi zwolnieniami, w sieci pojawiła się informacja na temat potencjalnej sprzedaży federacji WWE. Jest to póki co tylko plotka, ale warto się jej przyjrzeć. Nick Khan, który należy do Rady Dyrektorów WWE, rzekomo ma szykować federacje na sprzedaż. Ostatnie zwolnienia mają poprawić sytuację finansową federacji, jednak wszyscy dobrze wiemy, że WWE zarabia rocznie olbrzymie kwoty. Po co więc cięcia budżetowe? Jeśli doszłoby już do sprzedaży federacji (mówi się o latach 2024-2026 – oczywiście jeśli plotka okazałby się prawdziwa w przyszłości), zmieniałby się ona w wielką Hollywoodzką markę, podobno coś na wzór Marvel Cinematic Universe (tak wiemy, brzmi to absurdalnie i nierealnie).

Pozostając w temacie Nicka Khana – kilka dni temu pojawiła się informacja o rozmowach pomiędzy WWE a NJPW. Khan po swoim awansie w federacji miał namówić McMahona do potencjalnej współpracy z japońskim gigantem. New Japan miałoby być ekskluzywnym partnerem dla WWE, co oznacza, że zawodnicy japońskiej federacji nie mogliby występować w innych amerykańskich federacjach. Umowa miałaby trwać nawet do 10 lat. Mówi się również o tym, że jednym z jej głównych filarów miałby być Daniel Bryan, jednak wszystko wskazuje na to, że nie jest on już członkiem federacji McMahona. Na ten moment nie ma żadnego oficjalnego oświadczenia.

Już od dzisiaj (3 czerwca) będziemy mogli oglądać kolejną federację wrestlingową w polskiej telewizji. Stacja Active Family wykupiła prawa do emisji Major League Wrestling. Komentatorami będą Nikodem „N!KO” Włodek oraz Edward Durda. Pierwszy odcinek już dzisiaj o 22:00 (kanał jest dostępny w Canal+, UPC, Vectra, Netia, Multimedia, INEA, ORANGE, Jambox, TOYA, Astanet).

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/misae/public_html/wrestlespot.pl/wp-includes/functions.php on line 4556