ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Pomóż Tosi wygrać z SMA

– Na naszym portalu niezbyt często publikujemy takie posty, jednak ten jest wyjątkowy.

Tosia pochodzi z Oleśnicy, a więc rodzinnego miasta Babatunde – naszego zawodnika WWE NXT. Jej rodzice usłyszeli tragiczną wiadomość, która brzmiała SMA. SMA to rdzeniowy zanik mięśni. Dziewczynka cierpi na typ pierwszy tej choroby. W postaci pierwszej SMA, zwanej dawniej „chorobą Werdniga-Hoffmanna”, objawy osłabienia mięśni widoczne są w pierwszych tygodniach albo miesiącach życia. Niemowlę jest wiotkie, zwykle ma osłabiony krzyk i oddech, nie jest w stanie unieść główki i nigdy nie będzie siedzieć bez podparcia. Aby przeżyć, dzieci takie wymagają wysoko wyspecjalizowanej opieki, a i tak śmiertelność w tej grupie jest wysoka. Można jednak temu zapobiec innowacyjną terapią genową, która jest możliwa tylko w USA, a jej koszt wynosi 2,5 miliona dolarów (9 milionów 700 tysięcy złotych). Bez tego dziewczynka umrze.

Wiadomość ta dotarła do Babsa, który postanowił zaangażować się w całą akcję. Nasz zawodnik wystawił na licytację koszulkę z logiem NXT, która została podpisana przez gwiazdy WWE i NXT, m.in Nię Jax, Keitha Lee, Liv Morgan, Drew Gulaka, Ruby Riot, Ricocheta, Shaynę Baszler, Johnny’ego Gargano, Candice LeRae, Toni Storm, Kay Lee Ray, Xię Li, Dakotę Kai oraz Tegan Nox.

Licytacja zakończyła się kilka godzin temu, a zwycięzca zapłacił za koszulkę 250 dolarów (970 złotych), ale walka się nie kończy. Na portalu siepomaga.pl trwa cały czas zbiórka pieniędzy i jej stan na moment pisania wynosi 5 484 886 złotych i 23 grosze.

Możecie pomóc zwyciężyć Tosi w najważniejszej walce jej życia i wspomóc zbiórkę pod linkiem poniżej:

https://www.siepomaga.pl/en/tosia?fbclid=IwAR11SKUEu7uwLZNHx_SP0_9-hE-ko5GcjKKu9jOG2QilmR7s8iWzrG2Wz0Q