ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Opowiastka o przyszłości. Czyli NXT od podstaw.

NXT to 45 minutowa czwartkowa tygodniówka która jest poświęcona dla nowych gwiazd WWE. Jest to zupełne inny wszechświat. Storyline’y jak i feudy nie są w żaden sposób powiązany z RAW oraz SmackDown czyli głównym rosterem. Wpływ na awans zawodników z rozwojówki NXT do głównego rosteru ma głównie Triple H. Podpisuje on rownież kontrakty z zawodnikami którzy nadają się do NXT, zatwierdza storyline’y i feudy. Tak naprawdę to do niego należy ostatnie słowo jeżeli chodzi o rozwojówkę.

triple-h-82

NXT nazywam często mainstreamową federacją niezależną ponieważ poziom wrestlingu stoi na wysokim poziomie i widać że każdy z zawodników chce dać z siebie 100%. Mało tego tygodniówka kładzie nacisk bardziej na walki. tak jak np w ROH.

balor

Dużo osób ciekawi fakt czemu NXT jest tak ładnie zaplanowane, czemu wszystko trzyma sie kupy a w głównym rosterze jest sajgon gdzie dostajemy kwiatki typu feud sióstr Bella bądź kolejna walka Lesnara z Ceną na PPV lub właśnie mistrz który podczas RAW siedzi na kanapie zamiast stać w ringu. Odpowiedź znajdziemy na zapleczu a dokładniej w składzie Creativ Teamu. Tak jak w głównym rosterze dziesiątki ludzi zasiada w CT tak NXT rozpisuje jedna osoba. Dlatego wszystko jest tam spójne.
Szatnia w głównym rosterze ostatnimi czasy przechodzi kryzys. Morale są strasznie niskie a jedyny człowiek który się odzywał w imieniu załogi odszedł walczyć do UFC. Jednym z powodów niskiego samopoczucia głównego rosteru jest właśnie NXT która zdobywa coraz więcej fanów z każdym PPV. Internauci już się nabijają, że przejście zawodnika z rozwojówki na RAW to bardziej regres niż progres. Powiedzmy sobie szczerze, że kiedy patrzymy na zawodników w NXT to aż chce się oglądać więcej ich wyczynów w ringu. Ich gimmicki, sposób walk ruchy w ringu czy wejścia mogą zaspokoić wszystkich fanów że przyszłość WWE leży we właściwych rękach. W rękach Triple H i zawodników scen niezależnych. To właśnie oni są godnymi zastępcami dawnych i dzisiejszych wrestlerów. Na HHH patrzę jak na lepszego Vinca na Kalisto patrzę jak na nowego Mysterio, Owens mi przypomina nowego CM Punka, Nevill to nowy Jeff Hardy, Sami to dobry konkurent dla Zigglera. To tak można wymieniać i wymieniać. Mogę nawet stwierdzić że przy dobrym booking’u zawodnicy z NXT są wstanie zapewnić nam lepszą rozrywkę za 5 lat niż zawodnicy sprzed 5 lat. Wszystko tylko zależy czy ich potencjał zostanie wykorzystany. Mam nadzieję, że tak będzie 🙂