ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Omówienie wydarzeń z RAW, Paul Heyman rozpisał większość Czerwonej Tygodniówki, RAW Fallout

– Poniższa paczka zawiera spoilery z RAW.

W Falls Count Anywhere Matchu pomiędzy Braunem Strowmanem a Bobbym Lashley’em, który otworzył dzisiejszą galę, nie poznaliśmy zwycięzcy. Pojedynek zakończył się po tym, jak Strowman wpakował Lashley’a w LED-ową część titantronu, która wybuchła. Zawodnicy po tym spocie zostali przetransportowani do szpitala. Oczywiście wizyta w szpitalu to element storyline’u.

– W trakcie RAW dowiedzieliśmy się, że Mixed Tag Team Match o RAW Women’s Championship i Universal Championship pomiędzy Becky Lynch & Sethem Rollinsem, a Lacey Evans & Baronem Corbinem został przemianowany na Extreme Rules Match. Przypomnę, że wcześniejsze stypulacje zakładają, że będzie to Winners Take All Match, a dodatkowo w przypadku porażki Corbina i Evans będą to dla tej dwójki ostatnie pojedynki o te tytuły.

– Prawdopodobnie W TV doszło do rozdzielenia małżeństwa Kannelisów. Zmierzyli się oni z mistrzowską parą (Seth i Becky), gdzie ponieśli porażkę. W trakcie walki Maria zasugerowała, że jest w ciąży, a jej mąż jest za mało męski dla kogoś takiego jak ona.

– Drake Maverick przybył na RAW ze swoją żoną, pomimo tego, że para miała się wybrać na miesiąc miodowy. W trakcie tradycyjnie gonitwy za R-Truthem i 24/7 Championship Mavericka przekonał mistrza, że nie ma zamiaru go atakować, w co Truth uwierzył… po chwili jednak dostał walizką od GM’a 205 Live, co pozwoliło Maverickowi zostać mistrzem 24/7 po raz drugi w karierze:

– Drugi tydzień z rzędu w main evencie doszło do pojedynku AJ Stylesa z Ricochetem. Tym razem na szali był jednak tytuł US należący do tego drugiego. W początkowej wersji Styles wygrał walkę i pas, jednak sędzia nie zauważył w trakcie liczenia nogi Ricocheta pod linami, wobec czego pojedynek zrestartowano. W drugiej walce lepszy okazał się Ricochet i pozostał mistrzem US. Po walce Styles, który nie mógł się pogodzić z porażką, zaatakował mistrza i wraz Lukiem Gallowsem i Karlem Andersonem, którzy do niego dołączyli, przeszedł heel turn. Zwiastuje to kontynuację programu Stylesa i Ricocheta, być może nawet do końca lata. Jedno jest natomiast pewne: na RAW ujrzymy znowu The Club w heelowej wersji.

Karta Extreme Rules po RAW:

1. Mixed Tag Team Extreme Rules Winner Takes All RAW Women’s Championship & Universal Championship Match
W przypadku porażki pretendentów, ci nie będą mogli walczyć o pas do momentu zmiany mistrzów
Becky Lynch (C) & Seth Rollins (C) vs. Lacey Evans & Baron Corbin

2. WWE Championship Match
Kofi Kingston (C) vs. Samoa Joe

3. Tag Team Match
Roman Reigns & The Undertaker vs. Drew McIntyre & Shane McMahon

4. SmackDown Women’s Championship Match
Bayley (C) vs. Alexa Bliss

5. WWE Cruiserweight Championship Match
Drew Gulak (C) vs. Tony Nese

– Paul Heyman miał rozpisać większą część RAW, co będzie należeć do jego obowiązków po objęciu funkcji dyrektora wykonawczego RAW. Co ciekawe, Vince McMahon od razu zaakceptował skrypt Heymana i nie dokonywał w nim żadnych poprawek. Menedżer Brocka Lesnara miał rozpsiać Falls Count Anywhere Match, segment i walkę Marii Kanellis oraz zakończenie show. Paul będzie rozpisywał coraz większą część show, ale na razie musi się z tym wstrzymać ze względu na plany WWE wobec Extreme Rules. Choć show pozostaje PG, to możemy się spodziewać trochę większej ilości hardcore’u, którą Heyman serwował fanom, kiedy prowadził ECW.

– Materiały z zaplecza RAW oraz momenty, których nie ujęto w transmisji telewizyjnej: