ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Like a BOSS – Sasha Banks

Mercedes Kaestner-Varnado znana wszystkim jako Sasha Banks, to trzykrotna mistrzyni kobiet WWE brandu RAW oraz była mistrzyni kobiet NXT. Tenże artykuł pomoże wam nieco zapoznać się z jej historią i karierą, tak więc zapraszam do czytania!

Mercedes urodziła się 26 stycznia 1992 roku w Fairfield w Kalifornii. Obecnie jest zawodniczką WWE (RAW) i występuje pod pseudonimem Sasha Banks, jednak przed rozpoczęciem swojej kariery w tej federacji występowała w federacjach niezależnych pod pseudonimem Mercedes KV. Wielu z was pewnie wie też, że jest kuzynką znanego artysty muzycznego – Snoop Dogga. Ma zamiłowanie do k-popu oraz anime. Jej ulubionym wrestlerem, idolem jest dobrze wam znany, zmarły Eddie Guerrero.

Swoją przygodę z wrestlingiem rozpoczęła w 2010 roku w federacji Chaotic Wrestling gdzie trenowała od 2008 roku. 1 października 2010 zadebiutowała w tej federacji jako zawodniczka. Swój debiut zaliczyła w walce Intergender Tag-Team Match, gdzie przegrała razem z Nikki Roxx przeciwko Alexxis i Danny’emu E. Natomiast swe pierwsze zwycięstwo zaliczyła 7 stycznia 2011 roku w walce tag-team – Nikki Roxx & Mercedes KV vs Alexxis & Mistress Belmont. 11 lutego miała też szansę wygrać pas Chaotic Wrestling Women`s Championship, ale nie udało się jej. Po czasie role się odwróciły i 2 grudnia 2011 roku wygrała walkę z mistrzynią Alexxis odbierając jej pas (‚I Quit’ Match).

Pobiła rekord posiadania pasa kobiet w tej federacji stając się najdłużej panującą mistrzynią kobiet. Swoją ostatnią walkę w Chaotic Wrestling stoczyła 18 sierpnia, gdy przegrała z Ivy Fit. Pas kobiet zwakatowano w tym samym dniu, po tym jak Mercedes KV podpisała kontrakt z WWE. Mistrzynią kobiet była 260 dni.

Kaestner-Varnado była także w federacji New England Championship Wrestling czy też National Wrestling Alliance.
W końcu w 2012 roku Mercedes wzięła udział w sprawdzianach kwalifikacyjnych WWE, gdzie 18 sierpnia podpisała kontrakt. Od tamtej pory była częścią rosteru NXT i przyjęła imię Sasha Banks. Swój debiut zaliczyła 12 grudnia 2012 roku przegrywając walkę z Paige. Miesiąc później, 23 stycznia 2013 roku odnotowała swoją pierwszą wygraną w walce z Alicią Fox. Nadszedł czas na feud Sashy z Audrey Marie, która była zazdrosna o jej sukcesy i 20 lutego postanowiła ją zaatakować. Rywalizacja trwała do 3 kwietnia 2013 roku. Wtedy wraz z Paige pokonały Marie i Summer. W turnieju o pierwszą posiadaczkę pasa kobiet NXT niestety odpadła w pierwszej rundzie, po pojedynku z Summer Rae.

Sasha pokazała swoją ciemną stronę 11 września po przegranej walce z Paige o pas mistrzowski kobiet, kiedy to jej przeciwniczka próbowała ją pocieszyć. Banks zaatakowała ją i wtedy już było wiadomo co się kroi. Po wygranej walce u boku Summer przeciwko Bayley wygłosiła promo, wtedy też przyjęła swój gimmick ‚Szefowej’ – ‚The BOSS’. Wraz z Summer Rae utworzyły tag team o nazwie BFF’s czyli Beautiful, Fierce Females. Po walce BFF`s vs Charlotte & Bayley doszło do ataku Flair na swoją partnerkę, dzięki czemu dołączyła ona do teamu Sashy i Summer. Na początku roku 2014 Summer została przeniesiona do głównego rosteru, przez co Banks i Charlotte zaczęły feud z Bayley i Natalyą. Po przegranej rywalizacji Sasha wzięła udział w turnieju o zwakatowany pas kobiet NXT, w którym przegrała w półfinale z Natalyą.

3 lipca doszło do rozłamu BFF`s – Banks ogłosiła swoje odejście z teamu. 23 października na NXT TakeOver: R Evolution zawodniczka przegrała swoją walkę o pas mistrzowski z Charlotte, jednak 11 lutego 2015 roku na NXT TakeOver: Rival los się do niej uśmiechnął. THE BOSS wygrała Fatal 4-Way z Charlotte, Bayley i Becky Lynch stając się nową mistrzynią kobiet NXT. W późniejszym czasie wygrywała pojedynki mając na szali swój pas. Jej rywalkami były takie zawodniczki jak Alexa Bliss, Charlotte czy Becky Lynch. Dopiero na gali NXT TakeOver: Brooklyn po przegranej Sashy z Bayley, pas mistrzowski zmienił właścicielkę. Nowa mistrzyni zaczęła świętować w ringu ze swoimi byłymi rywalkami. 7 października na gali NXT TakeOver: Respect obie zawodniczki wzięły udział w pierwszym w historii WWE Iron Man Matchu z udziałem kobiet, który trwał 30 minut. To była ostatnia walka Sashy w NXT… przegrana walka.

13 lipca 2015 Stephanie McMahon ogłosiła „rewolucję” Div. Wtedy też w głównym rosterze WWE zadebiutowały takie zawodniczki jak Charlotte, Becky Lynch oraz sama Sasha Banks, która dołączyła do Naomi i Taminy tworząc Team B.A.D. Charlotte i Becky nie były z tego zadowolone, dołączyły więc do Paige i wszystkie rozpoczęły rywalizację z teamem Bella, w którego skład wchodziły Nikki i Brie Bella oraz Alicia Fox. 19 lipca na gali Battleground odbył się Triple-Threat Match z udziałem Charlotte, Brie Belli oraz Sashy Banks. Pojedynek ten wygrała Charlotte. Podczas trwania tej długiej i dobrej rywalizacji Sasha pokonała Paige, Nikki Bellę (mistrzynię kobiet), Becky Lynch, Alicię Fox oraz Brie Bellę. 1 lutego 2016 roku przekazała fanom WWE, że ma zamiar zostać niezależną od swojego teamu. To niestety doprowadziło do ataku Taminy i Naomi podczas jej walki z Becky Lynch.

29 lutego doszło do remisu podczas walki z Becky Lynch o miano pretendentki do tytułu mistrzowskiego Div. Rewanż odbył się na Smackdown. Znów był to remis, za sprawą Charlotte która zaatakowała obie zawodniczki. Dzięki tym wydarzeniom doszło do walki Charlotte, Lynch i Sashy na Wrestlemanii 32, którą niestety Sasha przegrała.

Sasha Banks powróciła do akcji w czerwcu, kiedy to wznowiła swój feud z Charlotte. Pomogła Paige przy ataku ze strony Charlotte i Dany. Po kilku tygodniach w wyniku ataków Brooke i jej przyjaciółki ogłoszono walkę tag-teamową pomiędzy Sashą Banks i jej wybraną partnerką przeciwko Charlotte i Daną Brooke. Do tej walki doszło na gali Battleground, a wybraną zawodniczką okazała się Bayley. Dzień po gali, na RAW, Sasha pokonała Charlotte zdobywając swoje pierwsze mistrzowstwo kobiet WWE. Straciła je 27 dni później na SummerSlam, w walce z Charlotte. 3 października obie zawodniczki zmierzyły się ponownie w walce wieczoru o pas mistrzowski, który wygrała po raz drugi. Ich rywalizacja była zacięta. Podczas niej doszło do karkołomnych walk, pierwszej w historii walki Hell in a Cell z udziałem kobiet, 30-minutowego Iron Man Matchu, w którym to Charlotte pokonała Szefową z wynikiem 3:2. Charlotte później na Raw chwaliła się, że wygrała z SZEFOWĄ i tego samego dnia rozpoczęła swój feud z Bayley. Sasha Banks wyszła podczas tego samego Raw do ringu o kulach. Chciała pogratulować swojej przeciwniczce wygranej, lecz została zaatakowana przez Nię Jax.

Theme Song:

Zdobyte tytuły mistrzowskie:

– Chaotic Wrestling Women’s Championship
– IWE Women’s Championship
– RWC No Limitz Championship
– NXT Women’s Championship
– WWE Raw Women’s Championship

Ciekawostki:
– 6 kwietnia Banks pojawiła się na WrestleManii XXX, jako jedna z kilku Div będących częścią wejścia Triple H’a na ring
– Jest kuzynką Snoop Dogga
– Jej idolem jest Eddie Guerrero
– Zawsze chciała być wrestlerem, nie znosiła Bra and Panties Matchy.
– Chciała walczyć jak faceci i chwali Sarę Del Rey za zmianę w trenowaniu kobiet
– Mając szesnaście lat poszła na Wrestlemanię wraz ze Snoop Doggiem i spytała się go czy mógłby pogadać z prezesem Vincem McMahonem.
– Nigdy nie płaciła Chaotic za trening, ponieważ pracowała na wszystkich ich galach za darmo.
– Uważała, że Triple H miał duży wpływ na jej karierę. Dziękuje mu za szansę udziału na WrestleManii 30.
– Chciała by jej kuzyn wykonał jej muzykę wejściową.
– Gdy miała odrabiać lekcje to oglądała All Japan Women’s Wrestling.
– Mama Sashy zabraniała jej uprawiać wrestling do czasu uzyskania przez nią pełnoletności.
– Swój ostatni koncert Snoop Dogga zaliczyła w 2011 roku.
– Snoop Dogg zainspirował ją do jej gimmicku „Bossa”.
– W Indiach Banks trenowała z Kofim Kingstonem.
– Jej ulubiony pojedynek to Eddie Guerrero vs. Rey Mysterio na WrestleManii 21.
– Opuściła pogrzeb swojego dziadka, aby zostać w domu i oglądać wrestling, teraz czuje się z tym bardzo źle.
– Czuła się nieswojo w początkach bycia heelem, bo nie chciała urazić osób swoimi słowami.

Własna opinia:

Sasha Banks była i jest jedną z zawodniczek, które przyczyniły się do rewolucji, do zmiany opinii fanów odnośnie kobiet w WWE, co mnie bardzo cieszy. Jest utalentowaną zawodniczką, jednakże bardziej wolę ją chyba jako „tą złą szefową”. Miała swoją drogę, dzięki staraniom jest tam gdzie jest obecnie i to właśnie ceni się najbardziej. Starania doprowadziły ją do bycia SZEFOWĄ dywizji kobiet i jedną z rewolucjonistek, jedną z najlepszych. Mimo iż w tym roku (2016) za Kobietę Roku WWE uważam Charlotte, to na drugim miejscu znajduje się właśnie Sasha Banks. Cenię i szanuję je za starania, za to, że odmieniły świat kobiet w WWE. W końcu mało która kobieta zgodziłaby się wziąć udział w Hell in a Cell matchu i walczyć na takim poziomie! To trud by zrobić show nie raniąc się przy tym w takiej walce. Mam cichą nadzieję, że po krótkim „feudzie” z Nią Jax przejdzie heel turn i rozpocznie kolejną, ciekawą rywalizację np. z Bayley.

Tak więc to tyle, już niebawem kolejny felieton z serii kobiet wrestlingu! Szczęśliwego Nowego Roku.

Komentarze

    1. Ta seria przedstawia tylko i wyłącznie kobiety ze świata wrestlingu 🙂 // Sandra

Użyte znaki towarowe, loga oraz nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli, zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/misae/public_html/wrestlespot.pl/wp-includes/functions.php on line 3783