ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Jordan Myles vs WWE – kontrowersje wokół rasistowskiej koszulki i oficjalne stanowisko federacji

– Od wczoraj dużo mówi się o WWE i rzekomo rasistowskiej koszulce zawodnika NXT.  Federacja wypuściła T-shirt Jordana Mylesa, który błyskawicznie w social mediach zaatakował sam wrestler. Produkt zdaniem wielu nawiązuje do tzw. Blackface. Jest to styl malowania i charakteryzacji białych ludzi na czarnoskórych, wykorzystywany w przedstawieniach teatralnych, mających na celu wyśmiewanie czarnoskórych i utwierdzanie dotyczących ich stereotypów. Spektakle te były bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych na przełomie wieku XIX i XX.

WWE wycofało kontrowersyjny T-shirt ze sprzedaży. Niestety co trafiło do internetu, zostaje w internecie. Poniżej tweety Mylesa:

Pożałują tego… #DlaKultury

Czy to ma znaczenie, że koszulka została zastąpiona? FAKT, że oni w ogóle zrobili tę pierwszą, przyćmiewa wszystko, dopóki MY nie dostaniemy tego, na co zasługujemy.

Nie przestanę tego udostępniać, dopóki mój głos jest słyszalny. Nie przepraszam za nic co zrobię, albo powiem. Przedstawicielstwo jest ważne. Jeśli to jest „wizja” mnie w oczach Vince’a McMahona i Triple H’a, to jest to cios w policzek wymierzony KAŻDEMU afroamerykańskiemu zawodnikowi i fanowi.

użytkownik Twittera: Nie jestem pewien, czy „oni” są zdolni do skruchy.

Myles: Po tym wszystkim ONI nauczą się skruchy. Obiecuję ci..

użytkownik Twittera: Biedna twoja dusza. Czym do cholery jest ta koszulka  Czy oni w ogóle pokazali ci ją wcześniej?

Myles: Moja dusza nie jest biedna. Ta koszulka jest tym, co złe w Ameryce i w wrestlingowym biznesie.

WWE wydało oświadczenie w tej sprawie:

Albert Hardie Jr. (znany jako Jordan Myles) dopuścił ten T-shirt do sprzedaży. Zawsze współpracujemy ze wszystkimi zawodnikami, by stworzyć loga i projekty oraz by otrzymać ich wkład i pozwolenie na produkcję. Ten sam proces zaszedł z Albertem i gdy zażądał zmiany loga/T-shirtu, od razu odpowiedzieliśmy. Żaden T-shirt nie został sprzedany.


[ZOBACZ TAKŻE: FALLS COUNT ANYWHERE MATCH, WYSTĘP LEGEND I WIĘCEJ NA DZISIEJSZYM RAW]


 

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/misae/public_html/wrestlespot.pl/wp-includes/functions.php on line 4556