ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Jeff Hardy zamierza oddać swój mózg na rzecz nauki!

impact-jeff-hardy-knockouts-ladder-match

Była gwiazda WWE oraz obecny wrestler TNA – Jeff Hardy, ogłosił w ostatnim czasie, iż po śmierci zamierza oddać swój mózg uniwersytetowi – Boston University oraz fundacji Concussion Legacy Foundation. Powodem są badania na temat tego czy mózg zawodowego wrestlera może zostać w jakiś sposób uszkodzony przez długie lata walki w ringu.

Co ciekawe Jeff Hardy nie jest pierwszym wrestlerem, który zdecydował się na taki krok. Taka decyzja została już wcześniej podjęta przez takie osoby jak Rob Van Dam, Kevin Nash czy Mick Foley.

Hardy wypowiedział się o swojej decyzji w wywiadzie dla Ring Rust Radio:

„Moja żona przeczytała, iż Kevin Nash zdecydował się na taki krok, więc powiedział: „O mój Boże, muszę to zrobić!”. Na pewno wypełnię wszystkie formalności jakie są z tym związane, ponieważ naprawdę bardzo mi zależy żeby wziąć w tym udział. Uszkodzenia mózgu po długoletniej karierze to poważny zarzut w świecie wrestlingu. Tyle razy dostałem w łeb, szczególnie w czasach gdy uderzenia krzesłem w twarz nie były zabronione, przyjąłem ich tak wiele. Na szczęście w swojej karierze poważnie przejąłem się może dwiema czy trzema kontuzjami. Kiedy dowiedziałem się, że Nash to robi, od razu postawiłem się po jego stronie, nawet nie wiedziałem że RVD też podjął taką decyzję. Taki krok po prostu mnie zainspirował.”