ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Jak zakończenia walk przestały być przyjemne, czyli słów kilka o finisherach


Drobna refleksja naszła mnie podczas oglądania ostatniej walki wieczoru Hell in a Cell, gdzie ważyły się losy mistrzostwa Universal. Z jednej strony mamy mistrza, niepokonanego Setha Rollinsa, który podczas tegorocznej WrestleManii poskromił bestię zwaną Brockiem Lesnarem i odbił swoje mistrzostwo, a od tamtej pory zwycięża z każdym ze swych rywali. Po drugiej mieliśmy świeżutki jeszcze projekt Braya Wyatta, który w swoim mrocznym wcieleniu pojawił się drugi raz w ringu będąc niesionym sporą dawką hype’u publiczności. Teraz jest idealny moment, żeby jeszcze uprzedzić o ewentualnych spoilerach – także zostawiam ostrzeżenie.

Fiend przeważał przez 90% walki, a w momentach, gdy Rollins posiadał ciut więcej siły, ciemna persona Wyatta zdawała się nie otrzymywać żadnych obrażeń. Końcówka walki to jednak koncert głupoty i skutek bookingowego zapędzania się w kozi róg. Seth wykonał łącznie 11 stompów (dla przykładu na WrestleManii w kombinacji Low Blow i 3 stompów upadł Brock Lesnar) oraz Pedigree Fiend dalej odkopywał i to na jeden. Dopiero po ułożeniu go na stosie krzeseł, uwięzieniu pod drabiną, kilku uderzeniach krzesłem, skrzynką z narzędziami, a następnie młotkiem, sędzia został zmuszony do przerwania starcia w związku z obawą o zdrowie zawodnika. Fani oczywiście nie przyjęli tego werdyktu zbyt przyjemnie i skandowali wiele nieprzychylnych dla federacji chantów podczas podnoszenia się klatki. To, co w moim przypadku przelało jednak czarę goryczy, nastąpiło chwilę później. Podczas już wczesnej pomocy medycznej Rollins, który „przejął się” stanem zdrowia swojego przeciwnika, został zaatakowany przez „nowonarodzonego” Fienda, który go jeszcze udusił. Finito, bo według WWE wilk syty a owca cała.

Właśnie te wydarzenia nakłoniły mnie do napisania czegoś na ten temat, także przejdźmy do meritum.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/misae/public_html/wrestlespot.pl/wp-includes/functions.php on line 4552