ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Jak Shane, Vince oraz Undertaker uratowali WrestleManię 32!

20160222_raw_contectualmodule_video_shane--ecbfe140ce7d33be2d6ec6ecafe3c084

Przed Monday Night RAW ten felieton mógł równie dobrze mieć formę listu otwartego do zarządu WWE, który mówiłby o tym jak bardzo fani są zawiedzeni z powodu main eventu WrestleManii 32.

Po koszmarnym Fastlane „#CancelWWENetwork” był przez jakiś czas jednym z najpopularniejszych hashtagów w mediach społecznościowych. Wszystko za sprawą rozczarowania z jakim przyszło zmagać się fanom po tym gdy to Roman Reigns wygrał main event niedzielnej gali, pokonując tym samym Deana Ambrose’a i Brocka Lesnara. Już drugi raz z rzędu WWE Universe pokazało, iż nie do końca kupują całą idę związaną z „Roman Empire”. Wszystko po raz kolejny szło w złym kierunku.

I nagle, pojawiło się wczorajsze Monday Night Raw.

Dzień przed tą tygodniówką fani zostali poinformowani, iż podczas początkowego segmentu wręczona zostanie statuetka imienia Vincenta J. McMahona. Im bliżej było tego wydarzenia tym coraz więcej spekulacji odnośnie jej zwycięzcy pojawiało się w mediach społecznościowych.

Vince McMahon wkroczył do kwadratowego pierścienia, otwierając ostatnie RAW i ogłosił, że wspomnianą nagrodę otrzyma najbardziej zasługująca na nią osoba. Jak się okazało, według właściciela World Wrestling Entertainment, jedyną taką osobą była jego córka – Stephanie McMahon. Małżonka Triple H’a natychmiast przybiegła do ringu „z łzami” w oczach, w celu odebrania nagrody.

Podczas gdy obaj członkowie rodziny wychwalali siebie nawzajem, fani na całym świecie usłyszeli coś co już na zawsze zapisze się w historii WWE.

„HERE COMES THE MONEY”

Ponad 15 tysięcy fanów obecnych na arenie powstało, aby wspólnie świętować powrót Shane’a McMahona. Cała sytuacja okazała się niesamowicie niespodziewana, zwłaszcza biorąc pod uwagę konflikt jaki panował między Vincem a jego synem przez ostatnie kilka lat. Powiedzenie, iż całe tak zwane IWC (Internet Wrestling Community) oszalało nie oddaje w pełni całego ogromu tej sytuacji. Oto kilka reakcji z Twittera:

Krótko mówiąc, powrót Shane’a sprawił, że każdy członek WWE Universe zaniemówił z wrażenia. A tuż po tym zostaliśmy zszokowani kolejną wiadomością. Mowa tu oczywiście o poznaniu przeciwnika Undertakera na tegorocznej WrestleManii, którym na życzenie Vince’a został Shane. Dodatkowo, będzie to Hell in a Cell Match!

Tydzień temu, Dave Meltzer wspomniał iż przeciwnik Undertakera nie będzie z obecnego rosteru. Cóż, „The Meltz” kolejny raz miał rację.

Jeśli Shane wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku, przejmie on kontrolę nad Monday Night RAW.

Od najważniejszej gali roku dzieli Nas 6 tygodni i jak na razie potwierdzone zostały na nią 3 pojedynki. Mimo, iż większość z Nas miała prawo narzekać na złe planowane storyline’ów przez zarząd WWE, tak nikt nie może powiedzieć że ostatnie RAW zostało źle napisane.

Pierwszy raz od dłuższego czasu można powiedzieć i to zupełnie szczerze, że WWE odwaliło kawał dobrej roboty! Zwłaszcza po tym, gdy większość fanów była potwornie niezadowolona z wyniku gali Fastlane. Vince oraz cały Creative Team postąpili tak samo jak wiele razy w przeszłości. Gdy fani gotowi są odwrócić się od WWE, zarząd robi coś co natychmiast odwraca ich od tej myśli.

660xNx012_RAW_02222016ej_0046--163bce3dbe2cc452029

To co czyni cały feud między Ojcem a Synem niesamowitym, to fakt iż sztuka w zasadzie odzwierciedla prawdziwe życie. Ci, którzy oglądali WWE przez ostatnie parę lat wiedzą, że najlepsze storyline’y pisze życie.

Najlepszym tego przykładem jest chociaż CM Punk czy konflikt na linii Edge/Matt Hardy.

Tak bowiem przedstawiają się relacje jakie panują między Shanem a Vincem i Stephanie (Mowa oczywiście o prawdziwym życiu, a nie stroylinie):

  • Stypulacja meczu na tegorocznej WrestleManii „o przejęcie kontroli nad biznesem” miała odbyć się już parę lat temu
  • „Układ” między Vincem a Shanem został zawarty kilka tygodni temu. Na tę chwilę Shane nie ma żadnej pozycji w zarządzie WWE.
  • Promo Shane’a było oparte na wydarzeniach z prawdziwego życia. To on bowiem od początku miał przejąć WWE po Ojcu, jednak Vince wybrał Stephanie oraz Triple H’a. Właśnie to było powodem odejścia Shane’a z federacji.

Co ciekawe, wiele osób uważa, że nieobecność Triple H’a podczas tego segmentu nie była bezpodstawna i kryje się za tym coś bardziej osobistego.

Nawet przed tym gdy mecz Shane vs. Undertaker został zapowiedziany, WrestleMania miała spore szanse na bycie niesamowitym show. To ciągle WrestleMania. Bez wątpienia jednak dodanie tego pojedynku uszlachetniło najważniejszą galę roku.

Starcie to otwiera bowiem mnóstwo nowych możliwości. Powrót Johna Cena, który w jakiś sposób mógłby zostać włączony w cały storyline. Undertaker powracający przed WrestleManią, aby wygłaszać znakomite proma, przejść heel turn i tym samym całkowicie postawić się po stronie Vince’a i Stephanie. Triple H, który w jakiś sposób powinien dołączyć do całego konfliktu.

Możliwe, iż Shane, Vince oraz Underataker nie uratowali WrestleManii przed zgubą, ale bez wątpienia uczynili ją dużo ciekawszą.

I tylko to się liczy.