ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Historie stajni i tag teamów WWE – The Shield

The-Shield-Standing-Tall

Po dobrym odbiorze felietonu o DX stwierdziłem, że nie będziecie musieli długo czekać na kolejny. Tym razem zdecydowałem się opisać The Shield, gdyż niedługo przypada ich czwarta rocznica debiutu w WWE.

Początek (2012 – 2013)
Rollins, Ambrose i Reigns, podobnie jak większość obecnych gwiazd, zaczynali od NXT. Seth był pierwszym mistrzem NXT, natomiast Dean i Roman squashowali swoich przeciwników. Stajnia zadebiutowała 18 listopada 2012 roku na Survivor Series atakując Rybacka i wykonując mu Triple Powerbomb przez stół komentatorski, podczas meczu o pas WWE pomiędzy Big Guyem, Johnem Ceną i CM Punkiem. Walkę wygrał Punk, jednocześnie broniąc tytułu. 26 listopada grupa przyjęła nazwę The Shield. Debiut w ringu nastąpił podczas TLC 2012 w TLC 6 Man Tag Team Matchu, gdzie ich przeciwnikami byli mistrzowie Tag Teamów Team Hell No (Daniel Bryan i Kane) oraz Ryback. Tarcza wygrała ten mecz i od tej pory kontynuowała swoją serię zwycięstw bez porażki, pokonując takie gwiazdy jak John Cena, Sheamus, Ryback, Team Hell No, Randy Orton,The Undertaker czy Big Show.

Posiadanie midcardowych pasów mistrzowskich i współpraca z Authority (2013)
Na Extreme Rules Reigns i Rollins pokonali po raz kolejny Bryana i Kane’a, jednak tym razem w Tornado Tag Team Matchu o pasy Tag Team, natomiast Dean Ambrose pokonał Kofiego Kingstona w walce o pas United States. Od tej pory Shield trzymali 2/3 midcardowych pasów mistrzowskich. Tarcza skutecznie broniła pasów, a w międzyczasie doznali oni swojej pierwszej porażki. Miała ona miejsce na SmackDown 14 czerwca 2013 roku, przeciwko Team Hell No i Randy’emu Ortonowi.

Na SummerSlam 2013 miało miejsce „narodzenie Authority”, kiedy to Randy Orton wykorzystał walizkę Money in the Bank na Danielu Bryanie, dzięki pomocy ze strony Triple H’a. Od tej pory Shield pełniło funkcję ochrony WWE Championa oraz całej dyrekcji. Przełomowym momentem był ostatni kwartał 2013, w którym to Shield toczyło feud z rodziną Rhodesów. Roman i Seth przegrali z Codym i Goldustem na Battleground oraz dwa tygodnie później na RAW w NO DQ Matchu, jednak tym razem stawką były pasy Tag Team. Rewanż odbył się na Hell in a Cell w Triple Threat Matchu, w którym udział brali także The Usos. Mecz ten zakończył się fiaskiem i Shield nie odzyskali tytułów. Kolejną galą PPV było Survivor Series, gdzie Tarcza & The Real Americans (Cesaro & Jack Swagger) pokonali Cody’ego Rhodesa, Goldusta, The Usos i Reya Mysterio. To właśnie tutaj WWE ukazało nam po raz pierwszy Romana jako człowieka, który jest niezniszczalny i potrafi pokonać praktycznie całą drużynę przeciwną (taki obraz widzimy do dziś 🙂). Na TLC zespół przegrał z CM Punkiem w 1 on 3 Handicap Matchu. Rok stajnia zakończyła porażkami singlowymi bądź drużynowymi z CM Punkiem i jego tag team partnerami.

Face turn i rozpad The Shield (2014)
Stajnia wzięła udział w Royal Rumble z numerami 2 (Rollins), 11 (Ambrose) i 15 (Reigns). Roman pobił rekord eliminacji wyrzucając 15 osób w tym swoich tag team partnerów, a sam wyleciał jako ostatni za sprawą powracającego Batisty. Na Elimination Chamber The Shield przegrali w 6 Man Tag Team Matchu z rodziną Braya Wyatta. Poniżej walka, która była moim zdaniem bardzo dobra:

17 marca 2014 roku stajnia przeszła face turn, atakując Dyrektora Operacyjnego Kane’a. Na Wrestlemanii 30 wygrali oni z The New Age Outlaws i Kane’em w krótkim squashu, wykonując na NAO imponujący podwójny Triple Powerbomb. Kolejny feud to walki z Evolution. Na Extreme Rules w 6 Man Tag Team Matchu Tarcza pokonała Ewolucję. Ta sama sytuacja miała miejsce na Payback. Tym razem stypulacją był 6 Man No Holds Barred Elimination Tag Team Match. Obie walki obfitowały w wiele spotów i były emocjonujące do ostatniej chwili. Poniżej obie walki

2 czerwca na RAW po Payback Batista odszedł z WWE, ale Triple H miał plan B. Przed meczem Randy’ego Ortona z Romanem Reignsem, Seth Rollins zdradził swoich kompanów atakując ich krzesłem. W ten sposób nastąpił koniec jednej z dominujących stajni w PG Erze.

Członkowie i osiągnięcia
Do The Shield należeli:
– Roman Reigns (2012 – 2014)
– Seth Rollins (2012 – 2014)
– Dean Ambrose (2012 – 2014)

Osiągnięcia stajni:
WWE Tag Team Championship (1 raz) – Rollins & Reigns
WWE United States Championship (1 raz) – Ambrose
NXT Championship (1 raz) – Rollins
Slammy Awards (5 razy): Breakout Star of the Year (2013), Faction of the Year (2013, 2014), Trending Now (Hashtag) of the Year (2013) – #BelieveInTheShield, „What a Maneuver” of the Year (2013) – Reigns’ spear

Moja opinia i spekulacje na przyszłość
Obecnie byli członkowie Tarczy są jednymi z najbardziej dominujących zawodników w WWE. Mam nadzieję, że już niedługo dojdzie do reunionu Shield. Biorąc pod uwagę wiek wszystkich trzech panów myślę, że jeszcze nie raz będziemy świadkami powrotu Hounds of Justice i musimy w to uwierzyć. W komentarzach możecie pisać jaki tag team chcielibyście, abym opisał jako następny. Czekam na wasze sugestie.

Komentarze

  1. Dobry artykuł. Wszystko jasno opisane. :D. Z chęcią bym przeczytał historię Team Hell No 😉 Pozdrawiam.

  2. Przecież ten artykul juz byl ;d
    Nexus, bracia destrukcji, wyatt family, Edge Christian , team hell no, legacy ortona takie moje propozycje

    1. Poprzednio opublikował się z powodu błędu i dlatego był przez chwilę dostępny na stronie. Teraz jest już w pełni gotowy. 🙂

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/misae/public_html/wrestlespot.pl/wp-includes/functions.php on line 4552