ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Historie stajni i tag teamów WWE – The Hardy Boyz

2. Team Xtreme

Team Xtreme od początku 2000 roku feudował z The Dudley Boyz oraz Edge’em i Christianem. Wszystkie te zespoły zmierzyły się ze sobą w Triangle Ladder Matchu na WrestleManii 2000, gdzie na szali były tytuły mistrzowskie WWF Tag Team. Z tej batalii zwycięsko wyszli Edge i Christian. Mecz ten zapoczątkował fenomenalne pojedynki ze stypulacjami z udziałem tag teamów. Następne PPV od WWF nie przyniosły braciom sukcesów pomimo tego, że prawie na każdej gali brali udział w meczu o tytuły. Kolejnym świetnym pojedynkiem z udziałem Hardy był pierwszy w historii WWF/WWE Triple Threat TLC Match. Tu również nie udało im się zgarnąć mistrzostw, bowiem swoje tytuły obronili Edge & Christian. Jednak co się odwlekło to nie uciekło – na Unforgiven 2000 roku w Steel Cage Matchu pokonali Edge’a & Christiana i po raz drugi w swojej karierze zdobyli mistrzostwa tag teamów WWE. Po raz kolejny ich panowanie nie było długie, bo na No Mercy tego samego roku E&C (jako Los Conquistadores) pokonali mistrzów. Noc później na RAW is WAR ponownie zdobyli tytuły, tyle że w Ladder Matchu (tym razem to Hardyz byli Los Conquistadores), lecz stracili je miesiąc później podczas RAW is WAR, tym razem na rzecz Right to Censor czyli Billa Buchanana i The Godfathera. Kolejny większy feud Team Xtreme prowadzili z The Radicalz, których członek Dean Malenko flirtował z Litą. Niestety i ta rywalizacja jeśli chodzi o walki okazała się przegraną, mimo tego Lita pozostała w Team Xtreme. Po raz czwarty w swojej karierze bracia zdobyli tytuły 5 stycznia 2001 roku podczas meczu z The Dudley Boyz na RAW is WAR, dzięki interwencji Christiana, który miał w tym swój interes, bowiem przez to Edge & Christian uzyskali swój mecz o tytuły dwa tygodnie później na RiW. Pomysł okazał się skuteczny. E&C wygrali tytuły i donieśli je aż do WrestleManii X-Seven, gdzie po raz kolejny mogliśmy obejrzeć Triple Threat Tag Team TLC Match, który moim zdaniem był najlepszym meczem z udziałem tag teamów w historii pro wrestlingu. Walkę z pomocą Rhyno wygrali obecni mistrzowie. Zresztą, co ja wam będę opowiadał, zobaczcie sami jakie widowisko zrobiły te trzy teamy:

28 kwietnia 2001 roku Matt Hardy podczas SmackDown wygrał WWF European Championship pokonując mistrza Eddiego Guerrero, i skutecznie bronił tytułu o do 27 sierpnia tego samego roku, kiedy to przegrał z Hurricanem. W międzyczasie bracia spotkali się ze sobą w pierwszej rundzie turnieju King of the Ring, gdzie wygrał Jeff, który co prawda poległ w kolejnej rundzie przegrywając z Kurtem Anglem. Jeff dostał nieco większy push i wygrał po kolei Intercontinetal, Light Heavyweight oraz Hardcore Championship, jednak jego reigny przy wszystkich tytułach nie trwały zbyt długo.

8 października 2001 roku podczas RAW bracia wygrali WCW Tag Team Championship od Bookera T i Testa, lecz stracili je na rzecz Dudley Boyz dwa tygodnie później. 12 listopada po raz kolejny doszło do starcia Hardyz kontra Booker T & Test, jednak tym razem na szali stanął tytuł WWF Tag Team Championship, który należał do tych drugich. Mecz zwyciężyli bracia Hardy i zgarnęli po raz piąty tytuły mistrzowskie. Na Survivor Series miał miejsce Steel Cage Tag Team Match o zunifikowanie tytułów mistrzowskich: WWF Tag Team oraz WCW Tag Team, a naprzeciw siebie stanęli The Hardy Boyz (WWF Tag Team Champions) oraz The Dudley Boyz (WCW Tag Team Championship). Mecz wygrali bracia Dudley i zunifikowali oba tytuły. Porażka ta doprowadziła do feudu braci, krótkiego rozpadu Team Xtreme i ich walki na Vengeance 2001, gdzie sędzią specjalnym tego meczu była Lita, a walkę wygrał Jeff, jednak Lita podczas odliczania nie zauważyła nogi Matta na linie. Całe story upadło, a grupa ponownie zjednoczyła się w styczniu 2002 roku. Bracia mieli jeszcze kilka szans na zdobycie tytułów, ale wszystkie ich starania nie przyniosły sukcesów. Ostatni wspólny storyline braci to feud z Brockiem Lesnarem i Paulem Heymanem, który zakończył się ich porażką przeciwko Lesnarowi i Heymanowi w Tag Team Matchu na Judgment Day.

Od tej pory bracia występowali singlowo w dwóch różnych brandach. Obaj zaliczyli także występy na scenie niezależnej i kolejno powrócili do federacji Matt w 2005 a Jeff w 2006 roku.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/misae/public_html/wrestlespot.pl/wp-includes/functions.php on line 4552