ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Historie stajni i tag teamów WWE – The Hardy Boyz

Witam ponownie w mojej serii o stajniach i tag teamach.

Dzisiaj na warsztat biorę The Hardy Boyz. Dawno temu miałem opisać The Nexus i to oni byli moim pierwszym wyborem, jednak już niedługo będziecie mogli zobaczyć całą serię na temat zespołu założonego przez Wade’a Barretta, napisaną przez innego felietonistę.

1. Początki

Matt i Jeff Hardy założyli swój tag team w 1993 roku, jednak występowali na scenie niezależnej. Pod koniec XX wieku podpisali swoje pierwsze kontrakty z WWE. Na początku byli jobberami zarówno w walkach singlowych, jak i tag teamowych. Popularność zaczęli zdobywać w drugiej połowie 1998 roku pokonując wiele tag teamów. Swoje usługi jako menedżer zaoferował im były członek Fabulous Freebirds – Michael Hayes, dzięki czemu stali się oni jednymi z pierwszych pretendentów do WWF Tag Team Championship. 29 czerwca 1999 roku pokonali oni The Acolytes i zdobyli swoje pierwszy tytuły mistrzowskie tag teamów WWF. Ich panowanie było niestety bardzo krótkie, bowiem pomimo przewagi (ich tag team partnerem był ich menedżer Michael Hayes) liczebnej przegrali z poprzednimi mistrzami – The Acolytes na Fully Loaded 25 lipca 1999 roku. W sierpniu tego samego roku Matt i Jeff zrezygnowali z usług Hayesa i dołączyli do Gangrela tworząc The New Brood oraz przechodząc heel turn. Bracia feudowali z byłymi podopiecznymi Gangrela – Edgem i Christianem w wielu meczach o usługi Terri Runnels jako menedżerki. Wygrali tę rywalizację kończąc ją (do pewnego czasu) zwycięstwem na No Mercy 1999 w pierwszym w historii tag team Ladder Matchu. Następnej nocy podczas RAW is WAR zapowiedzieli, że od teraz ich tag team to The Hardy Boyz, a później wraz z Edgem i Christianem zaatakowali Gangrela. Zachowali jednak swój mroczny charakter. Jak się później okazało, nie zakończyło to ich rywalizacji, jak już wcześniej pisałem, bowiem obie drużyny zainicjowały ją na nowo i trwała dwa lata. W trakcie feudu do braci dołączyła Lita. Trio stworzyło Team Xtreme.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/misae/public_html/wrestlespot.pl/wp-includes/functions.php on line 4556