ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

F jak Finishing Move!

Finisher jako inspiracja dla kreowania innych ruchów

Są takie akcje, które zarówno amator wrestlingu, jak i kompletny świeżak w tej dziedzinie komplementuje od początku. Oddziałują na niego po prostu w sposób pozytywny i dają wiele radości. Może najłatwiej zestawić z tą tezą „Sweet Chin Music”. Nie jest tak, że widząc HBK’a, który przychodzi promować jakąś walkę na jedno RAW czy tam SmackDown, mamy ochotę zobaczyć jego superkicka? Podobnie z Ortonem. Odkąd Randy wrócił po kontuzji w 2016 roku, nie pamiętam jego jednej (!) walki, w której widownia nie skandowałaby donośnego „RKO”. No dobra, ale jak to się ma do kreacji czegoś nowego?
Przed zagłębieniem się w temat chciałbym tylko przypomnieć, że Shawn Michaels nie był twórcą Superkicka. Jako oryginalnego kreatora tego ruchu uważa się Chrisa Adamsa, znanego również jako „Gentelmana”. To tyle ciekawostek, do rzeczy.
Ziggler, Ellsworth i już chyba wiadomo o kogo finiszera chodzi. Jeśli chodzi o pierwszego z nich, to Michaelsowi zawdzięcza charakterystyczne stukanie nogą o ring, zaraz przed wykonaniem ciosu. Natomiast jeśli chodzi o drugiego… Na jednym ze SmackDown, David Otunga, komentator tamtejszej gali używa określenia „No Chin Music”, po wykonaniu superkicka przez Jamesa. Skąd to się wzięło? Chyba nie trzeba wyjaśniać.


Wbrew pozorom jest takich przykładów naprawdę wiele. Choćby wspomniany wcześniej Orton. Jego ponadczasowe „RKO” wyrobiło sobie niesamowitą markę w świecie wrestlingowej społeczności. Ilu z was wie, że jest zmodyfikowaną wersją „Diamond Cuttera” wykonywanego przez DDP? A to, że John Cena i jego „AA”, było inspirowane „F5” Brocka Lesnara? Zachęcam do pogłębienia swojej wrestlingowej wiedzy dla tych, którzy nie wiedzieli. Naprawdę ciekawe rzeczy człowiek może odkryć, zagłębiając się w historyczne zakamarki świata naszego sportowego teatru.

Użyte znaki towarowe, loga oraz nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli, zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/misae/public_html/wrestlespot.pl/wp-includes/functions.php on line 3778