ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

E-federacja perfekcyjna: Nonstop Action Wrestling

Bez wątpienia NAW jest jedną z najlepszych e-federacji  w historii tej rozrywki. Jej historia ma bogatą przeszłość, a zawodnicy tam występujący to najlepsi z najlepszych.

Powstała ona 29 sierpnia 2015r. Do czerwca 2016 Łukasz Krawiec prowadził ją z Adrianem Michalewiczem. Od tamtej pory samodzielnie prowadzi ją ten pierwszy. W tym czasie przez 3 sezony odbyły się 22 gale PPV. Tak jak WWE, Nonstop Action Wrestling ma swoje ‚Big Four’, a należą do niego gale: SummerWar, Run to Glory, Battle for Survival oraz Final Destination które pełni funkcję największej gali roku. Do tej pory w tej e-federacji było kilkudziesięciu świetnych zawodników, lecz jeśli popatrzymy na osiągnięcia, najlepsi z nich to:

 • Nouvel (Dorian Bigielmajer) – Dwukrotny zwycięzca nagrody najlepszego zawodnika sezonu, Pierwszy zwycięzca Glory Rumble (odpowiednik Royal Rumble), najczęstszy uczestnik walk Main Event PPV, były posiadacz tytułu World Tag-Team oraz Global Championship. Najdłużej panujący mistrz w historii federacji (160 dni z World Championship).
 • Mr. Amazing Paul (Paweł Kamiński) – Były World i Global Champion. Miał najdłuższy streak wygranych singlowych w całej federacji.
 • Chris Snow (Piotr Haniewicz) – Przeszły Intercontinental, World i Tag Team Champion. Zwycięzca drugiego w historii Glory Rumble.
 • Tomala (Michał Tomalczyk) – Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii federacji. Posiadał on World, Ultraviolent oraz Global Championship. Zwycięzca Ladder to Heaven (odpowiednik MiTB). Najdłużej panujący Global Champion.
 • Daniel Lafferty (Krystian Bachorski) – Pierwszy zwycięzca turnieju King of Everything oraz były World Champion. Krystian zdobył także Tytuł Interkontynentalny inną postacią (Mack Every).
 • Tyler Carney (Daniel Krzysztof) – Były World, Tag-Team i Global Champion. Zwycięzca walizki Ladder to Heaven.

Federacja od drugiego sezonu podzielona jest na 2 brandy: Riot City i Centuries. „Season 1” nie miał podziału, a tygodniówki zwały się Evolve i Nightcore. Główną tygodniówką było Evolve.

Ostatnio zakończył się 3 sezon, a ostatnią galą która na niego przypadła było Final Destination 2. Show kończyła walka Tomali (Michał Tomalczyk) i Chrisa Snowa (Piotr Haniewicz) o pas NAW World.

Plakat FD2:

NAW to sama elita, więc większości trudno się przebić, ale ci którzy robią duży progress i są bardzo aktywni nie mają z tym problemu. Liczba opinii pod każdą galą waha się pomiędzy piętnastoma a dwudziestoma. Proma (pisemne wypowiedzi zawodników) trudno zliczyć, lecz ich ilość także jest spora.

O dobrą atmosferę nie trzeba się martwić. Jeżeli będziesz aktywny, to ludzie będą bardzo towarzyscy. Gdybyś potrzebował pomocy zawsze możesz zwrócić się do ‚kolegi’ z e-federacji i w większości przypadków będzie w stanie ci pomóc.

Roster NAW aktualnie zaopatrzony jest w 54 zawodników. Już niedługo ruszy Season 4. Zdecydowanie najlepiej zapowiadającymi się na niego zawodnikami są:

 • Wesley Calloway (Krzysiu Cichoń)
 • SalaXus (Piotr Napiórski)
 • Sebastian Wexler (Sebastian Zawadzki)
 • Peter Brown (Piotr Borowiec)
 • Drew Hopkins (Jakub Filipow)

Jak w każdej federacji, celem zawodnika jest zdobycie tytułu. Oto jak pasy mistrzowskie przedstawiają się w federacji prowadzonej przez Łukasza Krawca:

Tytuły główne:

 • World Championship: Najdłużej trzymał go Nouvel. Pierwszym posiadaczem był David. Obecny mistrz to Chris Snow. Pas był dzierżony przez 8 zawodników.
 • Global Championship: Najdłużej trzymał go Tomala. Pierwszym mistrzem był Tyler Carney. Obecnie posiada go Eric Rogers. Tytuł dzierżyło 9 zawodników.

Tytuły Mid-cardowe:

 • Ultraviolent Championship: Najdłużej trzymał go Eric Rogers.  Pierwszy mistrzostwo posiadł Tomala. Obecnie należy on do Sebastiana Wexlera. Należał on do 10 zawodników.
 • Intercontinental Championship: Najdłużej panującym mistrzem był Soutember. Pierwszym mistrzem był Mack Everey. Obecny posiadacz to SalaXus. Należał do 11 zawodników.
 • United States Championship: Najdłużej nosił go na sobie Heavy Harvey. Pierwszy miał go Adam Bradley. Obecnie posiada go Peter Brown. Posiadaniem tego pasa może się pochwalić 8 zawodników.

Pasy Teamowe:

 • Tag-team Championships: Najdłużej pasy dzierżyli Serious Drunken Boyz. Pierwsi posiedli je Martin Walker & Blake. Obecnie opiekuje się nimi Straight Edge Society.

Reasumując, NAW należy do elity polskich e-fedek i nie zapowiada się, żeby zaczęła spadać. Nowicjuszom doradzam najpierw pójść do federacji, która specjalizuje się w rozwoju zawodników, ponieważ Nonstop Action Wrestling jest dla tych, którzy w tej formie zabawy są doświadczeni.

Użyte znaki towarowe, loga oraz nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli, zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/misae/public_html/wrestlespot.pl/wp-includes/functions.php on line 3743