ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Droga Finna Balora ze sceny niezależnej do WWE oraz aktualizacja jego stanu zdrowia

– W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił gwałtowny wzrost liczby niezależnych zapaśników dołączających do WWE. Były mistrz Universal – Finn Balor był jedną z pierwszych gwiazd, która podpisała kontrakt z WWE po tym, jak zdobył sławę na niezależnej scenie.

Balor ostatnio opowiedział o swojej podróży do WWE w odcinku Not Sam Wrestling. Wrestler rozpoczął swoją karierę w 2000 roku w wieku 18 lat, rywalizując o niezależne promocje w Europie. Dołączył do New Japan Pro Wrestling w 2006 roku, gdzie stał się niezaprzeczalną gwiazdą. Spędził osiem lat jako jedna z najlepszych supergwiazd w NJPW przed podpisaniem kontraktu z WWE w 2014 roku i dołączeniem do NXT. Mężczyzna powiedział, że każde doświadczenie na scenie niezależnej przygotowało go do tego, by zostać supergwiazdą, jaką jest teraz.

Wierzę, że jest wiele rzeczy do powiedzenia na temat wykonywania ciężkiej pracy i mam wrażenie, że w swojej karierze pracowałem ciężko przez cały czas. W tym samym czasie świetnie się bawiłem. W sumie nigdy nie brałem tego za ciężką pracę, raczej za długą drogę, bez skrótów. Właśnie takie myślenie pomogło mi zostać zapaśnikiem, jakim jestem dzisiaj i pomogło mi pozostać opanowanym i spokojnym w trudnych warunkach czy presji na RAW i PPV. Cały proces na pewno przyniósł mi korzyść, mimo, że ludzie na początku w to nie wierzyli, a niektórzy nie wierzą nadal. Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że zacząłem od podstaw, zaczynałem na scenie niezależnej, a teraz znajduję się w WWE, brałem udział w SummerSlam i miałem szansę wystąpić na WrestleManii, a teraz przygotowuję się na WrestleManię w Nowym Jorku.

Balor ujawnił, że otrzymywał oferty od WWE na długo przed podpisaniem umowy z federacją. Wyjawił, że gdy był młodszy nie był gotowy, aby dołączyć do firmy i twierdził, że nie przetrwałby w WWE, gdyby wcześniej przyjął ofertę.

Ta oferta była obecna, gdy miałem 26, 27 i 28 lat. Dostawałem je co roku, w tym czasie zacząłem osiedlać się w NJPW. Było kilka telefonów, ale WWE nigdy nie było właściwym miejscem dla mnie. Szczerze mówiąc, kiedy w końcu przyszedłem do WWE, nie byłem przekonany czy to był odpowiedni czas, ale musiałem w pewnym momencie postawić wszystko na jedną kartę, ponieważ jestem typem człowieka, który nie jest przekonany do czegoś, dopóki tego nie zrobi. Pomyślałem sobie, że muszę być odważny, podjąć w końcu decyzję i zaryzykować. Gdybym w wieku 26 lat odebrał ten telefon i przyjął ofertę od WWE, nie sądzę, że nadal bym tu był. Teraz jestem bardzo zadowolony z tego, jak sprawy rozwinęły się wraz z moją karierą i powolnym postępem, jaki robiłem rok po roku, więc niczego bym nie zmienił.

Balor powiedział, że nie dołączył do WWE, gdy był młodszy, ponieważ czuł się jakby miał dużo więcej do zrobienia w NJPW, ale ciągle się zastanawiał czy dostanie od WWE następną szansę. Kiedy jego poziom umiejętności wzrósł, dzięki swojemu panowaniu i powstaniu Bullet Club, zawodnik poczuł, że nadszedł czas na zmianę. Powiedział, że chce rzucić sobie wyzwanie, aby sprawdzić, czy może wspiąć się po drabinie sukcesu w innej federacji.

Osobiście czułem się jakbym zrobił prawie wszystko, co było możliwe w NJPW. Były fabuły, które miałem dostać, ale tak naprawdę nie czułem, żeby to był inny rodzaj rzeczy, a potem miałem 32 lata i myślałem, że jeśli przez kolejne dwa lata będę pracował w New Japan, drzwi do WWE nigdy więcej się przede mną nie otworzą. To było prawie pięć lat temu, wtedy było zupełnie inaczej, brano pod uwagę dużo młodszych mężczyzn. Za każdym razem, gdy nadarzyła się okazja, wmawiałem sobie, że to nie jest odpowiedni moment. W ciągu roku podjąłem decyzję – potrzebowałem zmiany. Byłem w Japonii od ośmiu lat i zrobiłem wszystko co mogłem, aby dostać się na szczyt NJPW. Po prostu poczułem, że potrzebuję czegoś nowego. Postawiłem przed sobą nowy cel, obrałem nową drogę, dla której byłem w stanie zaryzykować wszystko.

Na początku tego miesiąca, gdy WWE było w Ameryce Południowej, Finn Balor pojawił się tylko na jednym show, po czym wrócił do domu. Następnie został usunięty z Mixed Match Challenge, w którym zastąpił go Apollo Crews. Crews i Bayley jednak od razu przegrali z Jinderem Mahal i Alicią Fox. Balor został rzekomo wyrzucony z powodu choroby i nie wiadomo, czy będzie gotowy na pojedynek z Drew McIntyre’em na dzisiejszym WWE TLC PPV w Centrum SAP w San Jose w Kalifornii.

Zeszłej nocy w WWE, Balor pojawił się na live evencie w Bakersfield w Kalifornii, gdzie wrócił na ring by zmierzyć się w triple threat matchu z Dolphem Zigglerem i McIntyre’em, więc wygląda na to, że występ Finna na dzisiejszym PPV jest możliwy. WWE opublikowało również tweeta z zapowiedzią meczu.

 

Użyte znaki towarowe, loga oraz nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli, zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/misae/public_html/wrestlespot.pl/wp-includes/functions.php on line 3783