ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Co działo się rok temu? – 5 najważniejszych momentów WrestleManii 33

Jak przystało na porządne święto – w tym przypadku wrestlingowe, WrestleMania odbywa się co roku. Na kilka dni przed jej 34. odsłoną wciąż bardzo dobrze pamiętam poprzednią. WWE również odczuwa jeszcze jej skutki, np. w postaci Brocka Lesnara jako Universal Championa. Zanim 9 kwietnia wszyscy zarwiemy noc, by podziwiać wyczyny zawodników i zawodniczek w Nowym Orleanie, chciałbym zaprosić każdego z Was na przypomnienie kluczowych wydarzeń sprzed roku. Oto „5 najważniejszych momentów WrestleManii 33”!

5. Kevin Owens został nowym Mistrzem Stanów Zjednoczonych

Drugą walką głównej karty WrestleManii 33 był one on one match zaciekłych rywali i śmiertelnych wrogów: Chris Jericho vs Kevin Owens. Na szali stał trzymany przez „Y2J’a” tytuł United States Championa.

Na jednym ze styczniowych RAW w 2017 roku Jericho został U.S. i Grand Slam Championem, po tym jak przypiął Romana Reignsa w Handicap matchu, w którym jego partnerem był, wówczas najlepszy przyjaciel i Universal Champion, Kevin Owens. Ten sam Kevin Owens, który miesiąc później, jak w WWE przystało na „Best Frienda”, zdemolował Chrisa podczas „Festiwalu Przyjaźni”. Efektem rozpoczętego w ten sposób feudu była właśnie walka na WrestleManii. W Orlando na Florydzie Owens pokonał mistrza, by niedługo później wraz z rywalem przenieść się na SmackDown Live i tam kontynuować ich storyline.

4. Seth Rollins pokonał Triple H’a w Non-sanctioned matchu

29 sierpnia 2017r. w Fatal 4-Way Elimination matchu o zwakowane przez Finna Balora WWE Universal Championship walczyli: Big Cass, Roman Reigns, Kevin Owens i Seth Rollins. Gdy po odpadnięciu Cassa w walce pozostało trzech zawodników, niespodziewanie pojawił się Triple H. „Hunter” zaatakował dawnego rywala i osobę, która pozbawiła go pasa WWE Championa na WrestleManii 32 – Romana Reignsa, doprowadzając do jego eliminacji przez Rollinsa. COO następnie ruszył w kierunku półprzytomnego Owensa. Pewny siebie Rollins z dumą czekał, aż człowiek, który przekonał go do zniszczenia The Shield, jego mentor i przyjaciel, wykona na Kevinie Pedigree, umożliwiając mu przypięcie i zostanie nowym mistrzem, gdy nagle stało się coś nieprzewidywalnego i zaskakującego. Triple H w ułamek sekundy odwrócił się i wspomniane Pedigree odczuła twarz nie KO, lecz Setha. Kilka sekund później 2. w historii Universal Championem był Owens. Te wydarzenia doprowadziły do walki na odbywającej się 9 miesięcy później WrestleManii 33, na której Seth Rollins podjął Triple H’a w Non-sanctioned matchu. Długie i brutalne starcie wygrał Rollins, rewanżując się na bliskiej osobie, która zdradziła go z czystym sumieniem.

Jeśli ktokolwiek z Was zostanie kiedyś gwiazdą WWE, niech pamięta, że pod żadnym pozorem nie można ufać Triple H’owi!

3. Brock Lesnar pokonał Goldberga, zdobywając Universal Championship

Aby znaleźć powody odbycia się powyższej walki, należy, tak jak w przypadku Rollinsa i Triple H’a, cofnąć się od WrestleManii 33 o wiele miesięcy wstecz. Na największej gali jesieni, czyli Survivor Series, powracający do ringu Goldberg zaszokował fanów pokonaniem Brocka Lesnara w minutę. Na Royal Rumble legenda WCW ponownie była górą nad Lesnarem, eliminując go z Royal Rumble matchu. Na Fastlane Goldberg kontynuował swoją dominację nad resztą rosteru, kończąc panowanie Kevina Owensa jako Universal Championa. WrestleMania została ustanowiona miejscem ostatecznego, trzeciego starcia tej dwójki. Tym razem z oczywistych względów wygrał Brock, którego ze zdobytym wtedy pasem oglądamy aż do dziś.

2. Hardy Boyz powrócili do WWE, wygrywając RAW Tag Team Championship

Powrót Matta i Jeffa po siedmiu latach występów na scenie niezależnej to zdecydowanie najbardziej zaskakujący, uszczęśliwiający, a co za tym idzie jeden z najważniejszych momentów WrestleManii 33. Wielu fanów liczyło na pojawienie się Hardy Boyz, jednak nikt nie mógł być tego do końca pewnym. WWE udało się utrzymać całość w tajemnicy. Ku uciesze nas wszystkich „Team Extreme” podpisał kontrakty o pełnym wymiarze czasowym i powrócił, wygrywając Triple Threat match z Sheamusem & Cesaro, Enzo & Cassem oraz Gallowsem & Andersonem. Świetna zapowiedź od The New Day i bardzo głośna reakcja publiki uczyniły to wydarzenie jeszcze lepszym. Takie momenty można oglądać w nieskończoność i cały czas będą niezwykle emocjonującymi.

1. Roman Reigns drugą osobą, która pokonała The Undertakera na WrestleManii

Przez przeszło dwie dekady The Undertaker wychodził zwycięsko za każdym razem, gdy występował w ringu na WrestleManii. „Grabarz” słynny Streak doprowadził do stanu 21-0. W 2014r., na WrestleManii XXX, Brock Lesnar dokonał czegoś niemożliwego, zmieniając ten wynik na 21-1. Po utracie legendarnej passy Undertaker stracił status niepokonanego, ale zwycięstwo Romana Reignsa w main evencie WM 33 jest wciąż wyjątkowym osiągnięciem (szczególnie, że mogła to być ostatnia walka w karierze „Takera”). WWE wyraźnie chciało zorganizować ten pojedynek jak najszybciej, gdyż kolejne występy legendy stały pod znakiem zapytania, a federacji zależało na dopisaniu Romanowi tego zwycięstwa do dorobku. Historii nie zmienimy i Samoańczyk został drugim w historii pogromcą Undertakera na największej ze scen. Zeszłoroczna walka wieczoru umocniła „The Big Doga” na pozycji największego psa w biznesie.

Zachęcam do dzielenia się w komentarzach swoimi opiniami o najważniejszych momentach WrestleManii 33. Życzę Wam i sobie również, świetnej WrestleManii 34. Oby była tak dobra, jak NXT TakeOver: New Orleans.