ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Co działo się na AEW Double or Nothing?

– Pierwsza gala od All Elite Wrestling już za nami! Poniżej dowiecie się co przygotowali dla nas członkowie The Elite!

Galę otworzył Casino Battle Royale Match, a nagrodą za wygraną w tym pojedynku był jeden z dwóch spotów w walce o pas mistrzowski AEW.

Pierwszymi zawodnikami, którzy znalezli się w ringu, byli MJF, Dustin Thomas, Sunny Daze, Brandon Cutler, Michale Nakazawa. Następnie dołączyli do nich m.in :

– Brian Pillman Jr.,

– Isiah Kassidy,

– Jimmy Havoc,

– Joey Janela,

– Shawn Spears,

– Billy Gunn,

– Glacier,

– Ace Romero,

– Marq Quen,

– Sonny Kiss,

– Tommy Dreamer,

– Luchasaurus,

– Marko Stunt,

– oraz Hangman Adam Page.

Ostatecznie starcie wygrał zawodnik, który wyszedł jako ostatni, czyli Hangman Page. Zmierzy się on o AEW Championship ze zwycięzcą walki Chris Jericho vs. Kenny Omega.

 

Następnie zmierzyli się ze sobą Sammy Guevara oraz Kip Sabian. Z tego starcia zwycięsko wyszedł drugi z zawodników.

Na arenie pojawili się Cody oraz Brandi Rhodes. Tuż po tym wraz z The Young Bucks oraz Kennym Omegą wyszli oni do publiczności zgromadzonej dookoła ringu.

Następną walką w karcie był pojedynek SCU (Christopher Daniels, Frankie Kazarian, i Scorpio Sky) vs. CIMA, T-Hawk, i Lindaman.

Ten pojedynek wygrała grupa SoCal Uncensored.

 

Kolejną walką miał być Triple Threat kobiet w którym miały się zmierzyć Nyla Rose, Britt Baker oraz Kylie Rae, jednak po wyjściu całej trójki na rampie nieoczekiwanie pojawiła się Brandi Rhodes. Wygłosiła krótkie promo i ogłosiła, że walka zmienia się na Fatal 4-Way. Jak się okazało, czwartą i zarazem powracającą zawodniczką była Awesome Kong!


Starcie wygrała była mistrzyni kobiet ICW, czyli Britt Baker.

 

The Best Friends (Chuck Taylor i Trent Baretta) vs. Jack Evans i Angelico


Walkę wygrała drużyna Taylora i Baretty, jednak po walce nieoczekiwanie pojawili się Super Smash Bros, czyli Stupefied oraz Player Uno:

 

W przerwie między walkami federacja ogłosiła, że w Chicago odbędzie się PPV AEW – All Out:

Następnie mogliśmy obejrzeć kolejne starcie kobiet, jednak tym razem był to 3vs.3 Tag Team Match pomiędzy Ają Kong, Yuką Sakazaki, i Emi Sakurą vs Hikaru Shidą, Riho Abe, i Ryo Mizunami:


Drużyna, która zyskała wygraną: Hikaru Shida, Riho Abe, i Ryo Mizunami

 

Nadszedł czas na długo wyczekiwaną przez wszystkich walkę pomiędzy braćmi Rhodes – Cody vs. Dustin Rhodes. Niewątpliwie był to jeden z najlepszych pojedynków, które ujrzeliśmy tej nocy:

W trakcie walki sędzia wyrzucił Brandi Rhodes z ringu, jednak ta nie chciała opuścić obszaru ringowego. Niespodziewanie pojawił się Diamond Dallas Page, który siłą usunął małżonkę Cody’ego.


Po starciu braci Cody zaczął rozmawiać z Dustinem. Stwierdził, że ten nie musi tutaj kończyć kariery i chce, żeby wyświadczył mu przysługę. Powiedział, że podpisał się swoim nazwiskiem pod walką tag teamową z The Young Bucks na AEW Fight for the Fallen i nie potrzebuje partnera, ani żadnego przyjaciela, tylko starszego brata. Po tym bracia rzucili się sobie w ramiona i wyszli wspólnie z ringu. Był to bardzo wzruszający moment, a zgromadzeni na arenie fani nie potrafili ukryć łez.

 

Do ringu wyszedł Jack Whitehall, który ogłosił, że AEW Championship zaprezentuje sam Bret Hart! Po tych słowach zabrzmiał theme Harta, a na rampie pojawił się WWE Hall of Famer wraz z pasem mistrzowskim w rękach. Zaczął wygłaszać promo i zaprosił do siebie Adama Page’a, jednak przeszkodził mu MJF – ten stwierdził, że to jemu należy się walka o mistrzostwo. Przerwali mu Jungle Boy oraz Jimmy Havoc.

 

Przedostatnia walka gali – The Young Bucks (Matt Jackson i Nick Jackson) vs. The Lucha Bros (Pentagon Jr. i Fenix) – AAA World Tag Team Championship
Walka o mistrzostwo drużynowe federacji AAA, które jest w posiadaniu braci Jackson. To starcie również było jednym z czołowych pojedynków, które ujrzeliśmy tej nocy:

The Young Bucks zdołali obronić tytuły mistrzowskie AAA.

 

Nadszedł czas na ostatnią walkę – Chris Jericho vs. Kenny Omega, czyli Alpha vs Omega II. Zawodnik, który wygra tę walkę, zmierzy się z Hangmanem Page’em o AEW Championship.

Przed swoim wejściem na rampę fani mogli przypomnieć sobie, jak postać Chrisa Jericho zmieniała się na przestrzeni lat:

 

Pojedynek wygrał Y2J, który tym samym zmierzy się z Hangmanem Page’em o AEW Championship. Po walce zaczął wygłaszać promo, lecz niespodziewanie przerwał mu powracający na scenę niezależną Jon Moxley, czyli dobrze znany fanom WWE Dean Ambrose!


Po brawlu między zawodnikami na rampę wyszedł Cody Rhodes, który podziękował wszystkim za swoją obecność na PPV.

Po gali Moxley opublikował na swoim Twitterze wspólne zdjęcie z Codym: