ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

Chris Jericho o kontrakcie z AEW, Kontaktach z Vincem McMahonem, Czy będzie tęsknił za WWE?

– W najnowszym podcaście „Talk Is Jericho” – Chris Jericho szczegółowo omówił liczne rozmowy i negocjacje z Vincem McMahonem poprzedzające jego podpisanie kontraktu z All Elite Wrestling.

Na początku podcastu Jericho opowiada o tym, kiedy po raz pierwszy poinformował McMahona o swojej współpracy z NJPW i zaplanowanej przez New Japan walce przeciwko Kenny’emu Omedze. Kanadyjczyk twierdzi, że McMahon wykazał podekscytowanie tą propozycją i wierzył, że Y2J będzie reprezentował WWE, gdziekolwiek wystąpi:

Powiedziałem Vince’owi McMahonowi, że zamierzam wziąć udział w tej walce w Tokyo Dome dla New Japan Pro Wrestling. Był bardzo przychylny, bardzo podekscytowany i powiedział: ‚Nawet jeśli będziesz pracował dla NJPW, wszyscy będą wiedzieli, że jesteś facetem z WWE’. Odpowiedziałem wtedy: ‚To tylko uczyni mnie jeszcze większą gwiazdą kiedy tutaj powrócę’. Uzgodniliśmy szczegóły i rozeszliśmy się jak na dżentelmenów przystało. I to już koniec. W grudniu pojechałem do Tokio, zaatakowałem Kenny’ego Omegę, a potem 4 stycznia w Tokyo Dome, odbyło się Alpha vs. Omega, Jericho vs. Kenny. Ludzie mówili: ‚Och, to najlepszy pojedynek w karierze Jericho, pięciogwiazdkowy mecz!’ Cóż, niezależnie od tego czy ktoś uważa, że to była najlepsza walka w mojej karierze, czy nie, było to świetne przeżycie i co najważniejsze, to naprawdę się udało.

Tuż przed odejściem z NJPW na początku 2018 roku, Chris zaatakował aktualnego mistrza interkontynentalnego – Naito, co określił jako pożegnalną wiadomość dla NJPW, dodając na koniec, że mogą razem współpracować w przyszłości. To ostatecznie doprowadziło do podpisania przez zawodnika kontraktu na kolejne trzy pojedynki dla NJPW, tuż po tym, jak pojawił się na dwudziestopięcioleciu RAW i zgodził się być częścią The Greatest Royal Rumble w Arabii Saudyjskiej. Y2J został poproszony o współzawodnictwo z The Undertakerem w Casket Matchu na The Greatest Royal Rumble, jednak wszystko zostało zmienione w ostatniej chwili i to Rusev skończył z The Undertakerem w Casket Matchu, podczas gdy Jericho wystąpił w 50-osobowym Greatest Royal Rumble Matchu. Wrestler podpisał nagle kontrakt z NJPW, wyjaśniając, że Vince nie dałby u siebie szansy komuś, kto pracował w konkurencyjnej promocji.

Kiedy wracałem do domu, dostałem telefon od Vince’a, który zapytał mnie co się stało i dlaczego zaatakowałem Naito. Powiedział: ‚Myślałem, że to tylko jednorazowe’, a ja powiedziałem: ‚Cóż, na razie to jest jednorazowe, ale mogę zrobić więcej z NJPW. Jeśli to zrobię, na pewno dam ci znać, ponieważ, wiesz, nie chcę niczego przeoczyć i chcę upewnić się, że jesteś w porządku’. Kilka miesięcy później podpisałem umowę, bo kontrakt, który miałem z NJPW wygasł, to było w tym samym czasie, gdy Prezes WWE zadzwonił do mnie, abym powrócił na 25-lecie RAW.

Zadzwonił do mnie i zapytał, czy mógłbym to zrobić, a ja powiedziałem: ‚Cóż, nie chcę wychodzić na ring, chcę być tylko za kulisami’. Odpowiedział: ‚Absolutnie’. Zrobiłem coś z Eliasem, a potem zadzwonił do mnie ponownie, aby zaproponować mi występ na show w Arabii Saudyjskiej na The Greatest Royal Rumble, którym nie byłem zbytnio zainteresowany. Potem zaoferował mi jedną walkę, która była dla mnie po prostu śmieszna! Powiedziałbym, że walka mogłaby znaleźć się w moim top 10 najlepszych wypłat za jedną walkę. Pierwotny plan polegał na tym, że miałem pracować przeciwko Undertakerowi w Casket Matchu. Vince zadzwonił do mnie i zapytał, czy chcę to zrobić, a ja powiedziałem: ‚Jak najbardziej chciałbym to zrobić’. Tydzień później sfinalizowałem umowę z NJPW i zadzwoniłem do niego, aby mu powiedzieć: ‚Hej, robię jeszcze trzy mecze z NJPW’ i tu już spotkałem się z mniej przychylną odpowiedzią z jego strony. Oczywiście, był trochę bardziej zaniepokojony. Oczywiście trzy mecze to dużo, a NJPW jest w AXS TV, a każdy, kto ma telewizję w Stanach Zjednoczonych jest konkurencją dla McMahona, dla WWE.

Więc mogłem śmiało powiedzieć, że Vince był trochę zaniepokojony, a trzy godziny później dostałem wiadomość, że jestem wykreślony z Casket Matchu i że Rusev wszedł na moje miejsce, ponieważ pierwotne plany zakładały walkę pomiędzy Rusevem i Undertakerem, potem był Undertaker i Jericho, więc McMahon wrócił do Ruseva i Undertakera. Kiedy zapytałem Vince’a dlaczego, powiedział: ‚To dlatego, że Książę woli zobaczyć pojedynek Rusev vs. Undertaker’. Bez urazy dla nikogo, ale myślę, że mecz Jericho vs. Taker jest znacznie ciekawszy, a potem pomyślałem: ‚Oczywiście, że zostałem usunięty z meczu, ponieważ gdyby do niego doszło, walka skradłaby całe show, a do tego Vince nie chciał dopuścić.

Jericho próbował pogodzić sprawy, oferując kolejną szansę dla Vince’a i NJPW. Chciał połączyć siły i zrobić Intercontinental Champion vs. Champion Match. Następnie Y2J, zwycięzca IWGP, zmierzy się w WWE z Intercontinental Championem – Sethem Rollinsem na WWE SummerSlam 2018, dzięki czemu obie te promocje będą bardziej widoczne dla światowej publiczności. Jericho nigdy jednak nie usłyszał od Vince’a odpowiedzi. Następnie Chris wyjaśnił, że chciałby, aby brand NXT był polecany przez Rocking ‚N Wrestling Rager At Sea, ale WWE odpowiedziało mu, że nie są zainteresowani. Ring of Honor okazał jednak zainteresowanie, a Y2J się porozumiał. Następnie McMahon skontaktował się z Chrisem Jericho na temat listopadowego występu na WWE Crown Jewel, ale po raz kolejny Vince nie zdecydował się na negocjacje.

Wchodzi Cruise Jericho, The Rock” N Wrestling Rager at Sea. Pracowałem nad tym od trzech lat i moim pomysłem było zawsze zaoferować współpracę z federacjami, które zajęłyby się wszystkim, co jest związane z wrestlingiem. W ten sposób nie musielibyśmy się martwić o booking, o to kto jest dostępny, kto jest kontuzjowany, czy kto przechodzi z federacji do drugiej. Myślałem początkowo o NXT, ale to nie wypaliło, za to ROH się zgodziło. Podam jeszcze jeden przykład. Vince zadzwonił do mnie i ponownie prosił, żebym znowu pojechał do Arabii Saudyjskiej, a ja mówię: ‚Cóż, mam program, nie wiem czy będę w stanie to zrobić. Odpowiedział: ‚Naprawdę cię potrzebuję’. Powiedziałem mu, że mam występ w Osace, więc technicznie mogę to zrobić, ale musiałbym wziąć prywatny odrzutowiec do Osaki. Vince stwierdził: ‚Wrócę do ciebie’. Nie zrobił tego!

Jericho twierdzi, że rozmawiał o interesach z WWE aż do kilku dni przed AEW Double Or Nothing Rally w Jacksonville na Florydzie. Mimo, że nigdy nie otrzymał oferty powrotu do WWE, miał tylko pozytywne rzeczy do powiedzenia na temat Vince’a i ich relacji. Y2J nie ma zamiaru niszczyć nazwy WWE, dołączając do AEW i powiedział słuchaczom, że był cały czas szczery i uczciwy.

Vince McMahon jest moim przyjacielem i bardzo go szanuję, bardzo mi pomógł i zarobiliśmy razem dużo pieniędzy, a co najważniejsze, tak jak powiedziałem, jesteśmy przyjaciółmi. Jeśli zamierzam opuścić WWE, to nie zrobię tego poprzez wbicie im noża w plecy. Nie chciałbym tego. Zawsze mówiłem Vince’owi co robię, zawsze wiedział pierwszy o moich planach, nawet o tym, że wybieram się do All Elite Wrestling.

Chris Jericho przyznaje, że to dziwne, że nie jest już związany z największą promocją pro wrestlingu na świecie. Mimo to, Y2J wierzy, że w nowym roku zobaczą go niektórzy z WWE, a on będzie na miejscu w AEW, zastanawiając się nad nowymi sposobami zmiany jego charakteru.

Czy to dziwne, że nie należysz do WWE? Oczywiście, że jest. WWE jest największą marką wrestlingową na świecie. Będę tęsknił za moimi braćmi? Tak, będę tęsknił za niektórymi z nich, ale założę się, że niektórzy z nich w przeciągu następnego roku pojawią się w AEW. Ja nigdzie się nie wybieram, jestem tu na kolejne trzy lata, czy będę tęsknił za pracą dla Vince’a McMahona? Oczywiście, uwielbiam Vince’a, jest geniuszem, ale mamy innych geniuszy i muszę zaryzykować i zrobić kilka odważnych kroków.

Cały podcast można znaleźć poniżej:

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/misae/public_html/wrestlespot.pl/wp-includes/functions.php on line 4552