ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

All Elite Wrestling Double or Nothing Rally – czyli nowe informacje o AEW!

– Około godziny 23 czasu polskiego rozpoczęła się konferencja AEW Double or Nothing Rally w Jacksonville.

Prowadzącymi wydarzenia byli Conrad Thompson oraz Alex Marvez. Pierwszymi, których przedstawili, byli SoCal Uncensored w składzie z Christopherem Danielsem, Frankie Kazarianem oraz Scorpio Sky’em. Kiedy trio opuściło scenę, na ich miejsce wyszedł Cody Rhodes, następnie dołączyli do niego bracia Jackson. Trójka ogłosiła, że pierwsze show AEW, czyli Double or Nothing,odbędzie się 25 maja w Las Vegas w MGM Grand Garden Arena. Na miejsce zawodników wkroczyła Brandi Rhodes, która ogłosiła stworzenie dywizji kobiet oraz przedstawiła pierwszą zawodniczkę, Britt Baker. Jakiś czas pózniej konferencję przerwał Maxwell Jacob Friedman, który kazał opuścić Conradowi Thompsonowi scenę i zaraz po tym zaczął komplementować samego siebie. Przerwał mu powracający Joey Janela oraz Penelope Ford. Po nich na scenie pojawił się Hangman Page, który oznajmił fanom, że zamierza zostać pierwszym mistrzem AEW. Jego promo zakłócił PAC, który wyszedł do zawodnika trzymając w ręku Open the Dream Gate Championship. Między zawodnikami doszło do małej dyskusji, jednak obeszło się bez rękoczynów. Na samym końcu fanów czekała niespodzianka. Rozbrzmiała piosenka zespołu Fozzy – Judas, a na scenie pojawił się Chris Jericho, który ogłosił, że jest razem z AEW i wystąpi na gali 25 maja. Cody i The Young Bucks ogłosili również, że drugie show AEW odbędzie się w Jacksonville. W czasie konferencji zostało również ogłoszone, że Billy Gunn został zatrudniony jako producent All Elite Wrestling. Całość można obejrzeć na kanale Being The Elite:

Aktualny roster federacji prezentuje się nastepująco:

– Cody Rhodes
– Matt Jackson of The Young Bucks
– Nick Jackson of The Young Bucks
– Brandi Rhodes
– Billy Gunn (producent)
– Chris Jericho
– PAC
– „Hangman” Adam Page
– Britt Baker
– Joey Janela z Penelope Ford
– Maxwell Jacob Friedman
– Christopher Daniels (SoCal Uncensored)
– Frankie Kazarian (SoCal Uncensored)
– Scorpio Sky (SoCal Uncensored)

 

Czas po, jak i kilka godzin po wydarzeniu, również nie obszedł się bez nowych informacji. The Young Bucks za pomocą Twittera opublikowali informację, że AEW rozpoczęło współpracę z pochodzącą z Chin federacją Oriental Wrestling Entertainment. W kwestii zapowiedzianego drugiego show federacji, w grudniu została zastrzeżona nazwa „Fight For The Fallen”, i właśnie tak ma nazywać się drugie PPV federacji. AEW na swoim koncie Twitter opublikowało również film, w którym Y2J podpisuje kontrakt z AEW w towarzystwie z Tonym Khanem, czyli fundatorem AEW:


W kwestii Chrisa Jericho, po Double or Nothing Rally WWE przeniosło zawodnika do sekcji Alumni na swojej stronie internetowej, oraz zostało usunięty z czołówki telewizyjnej SmackDown LIVE

Tuż przed SmackDown LIVE pojawiły się informacje, że pracownicy obiektu w którym odbywało się show nie wpuszczają fanów, którzy mają na sobie koszulki All Elite Wrestling. W serwisie Twitter pojawiła się masa wpisów na ten temat, fani byli wpuszczani na show po zmianie koszulek. Jednak pojawił się film, w którym ochroniarz informuje, że fani w koszulkach AEW będą już bez problemu wpuszczani na show, kilka wpisów zawiera również informację o braku problemów z wejściem:

Informacje o problemach z dostaniem się na SmackDown mogą być prawdziwe, bo nie jest to pierwsza sytuacja gdy ochrona nie wpuszcza fanów na show z powodu koszulek. Decyzje te podejmuje sam Vince McMahon.

Wracając do Double or Nothing Rally, na wydarzeniu był obecny ojciec Tony’ego Khana, Shahid Khan: