ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

8 lat „Piekła w Klatce” – Hell in a Cell matche na HiaC PPV

2009

CM Punk (c) vs The Undertaker (World Heavyweight Championship match)

4 października 2009 w karcie znalazły się 3 charakterystyczne starcia. W pierwszym z nich niepodważalny król „Piekła w Klatce” – The Undertaker (14 walk wewnątrz metalowej konstrukcji) odebrał pas WWE World Heavyweight CM Punkowi, zdobywając swój siódmy tytuł mistrza świata. Trwająca zaledwie 10 minut walka była szybka i całkiem dobra, choć z uwagi na umiejętności tworzących ją wrestlerów można stwierdzić, że gdyby nieco ją wydłużono, na pewno wypadłaby zdecydowanie lepiej.

 

John Cena (c) vs Randy Orton (WWE Championship match)

Kolejnymi zawodnikami, którzy tamtego dnia weszli do klatki, byli prowadzący ze sobą długą rywalizację wokół pasa WWE Randy Orton oraz John Cena. Ich walka, w przeciwieństwie do poprzedniej z tą stypulacją, nie zakończyła się zbyt szybko. Ponad 20-sto minutowy, wyrównany pojedynek po Punt Kicku wygrał „The Viper”. Wynik powinien być zgoła inny, gdyż leżący poza ringiem, uderzony plecami Ceny sędzia, nie był w stanie zobaczyć odklepania pretendenta przy zaciśniętym na nim STF’ie. John zakończył feud 3 tygodnie później, kiedy na Bragging Rights odzyskał utracone złoto.

Cody Rhodes & Ted DiBiase vs Triple H & Shawn Michaels (Hell in a Cell tag team match)

Main eventem gali była walka tag teamowa pomiędzy D-Generation X a The Legacy, oczywiście w piekielnej celi. Na Night of Champions Orton obronił tytuł WWE Championa w Triple Threat’cie przeciwko Triple H’owi i Johnowi Cenie. Niedługo później DiBiase interweniował w walce Rhodesa z „Hunterem”, aby ten nie mógł zmieścić się w narzuconych przez Beat The Clock Challenge match 6-ciu minutach i 49-ciu sekundach, i zapewnić sobie walki one on one z Randym na SummerSlam. Po porażce na rzecz Teda i Cody’ego w Handicap matchu, „HHH” ponownie zjednoczył D-Generation X i wraz z Shawnem Michaelsem pokonał dwóch członków wrogiej grupy zarówno na największej gali lata, jak i na HiaC, w międzyczasie przegrywając na Breaking Point.