ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

5 powodów, dla których Brock Lesnar jako Mr. MitB to dobry wybór

Na Money in the Bank WWE uraczyło nas powrotem Brocka Lesnara, który wziął ok. 10-sekundowy udział w Money in the Bank Ladder Matchu i zgarnął kontrakt, prawie gwarantujący mu zdobycie wybranego pasa mistrzowskiego, kiedy tylko wyrazi taką chęć. Gdy emocje po tym zaskakującym zakończeniu gali jeszcze nie opadły, a internet żyje radością i zachwytem nad geniuszem Vince’a McMahona, zapraszam Was na artykuł, w którym omawiam powody, dla których Brock Lesnar jako Mister Money in the Bank to dobry wybór!


1. Zwycięstwem został nagrodzony zawodnik, który na nie zasłużył

Popatrzcie tylko na ten uśmiech – czy nie tak wygląda skromny i pracowity człowiek, który za swoje wieloletnie zaangażowanie został należycie wynagrodzony? Oprócz niego o zieloną walizkę walczył Ricochet – coś tam w ringu potrafi, ale jest w głównym rosterze zbyt krótko, by to w jego ręce powierzono tak dużą odpowiedzialność; Randy Orton – stary wyga, który wszystko już wygrał i nie potrzebuje więcej; Drew McIntyre – ma 33 lata, więc jest młody i perspektywiczny jak Paweł Brożek, jego czas jeszcze nadejdzie; Baron Corbin – już raz miał walizkę i jej nie wykorzystał, nie zasłużył na drugą szansę; Andrade – nawet nie mówi po angielsku, więc idziemy dalej; Finn Balor – ma pas Interkontynentalny i tyle powinno mu wystarczyć; Ali – tak samo młody i perspektywiczny jak McIntyre, doczeka się swojej szansy. Do tego grona nie zaliczył się Sami Zayn, który został przez kogoś z walki wyeliminowany i dobrze, bo przecież opowiadał na wizji, że bardzo nie chce być w WWE, a wygrana walizka mogłaby zmusić go do pozostania na dłużej.

Od razu widać, że żaden z konkurujących z Brockiem zawodników nie zasługiwał na kontrakt tak bardzo, jak on sam. Lesnar to idealny przykład dla wszystkich. Pokazuje, że dawanie z siebie wszystkiego, co najlepsze, czymkolwiek się w życiu zajmujemy, prędzej czy później zaprocentuje i będziemy zbierać plony wcześniejszego poświęcenia.


2. Wzrost wartości walizki

Wszyscy wiemy, jak to w ostatnich latach bywało z męskimi cash-inami kontraktów Money in the Bank. Baron Corbin zmarnował na Mahalu, a Braun Strowman na Romanie Reignsie. Oba przypadki wywołały niezadowolenie widzów, gdyż skoro WWE nie chciało, by dany wrestler został mistrzem, należało wręczyć walizkę komuś innemu. W dodatku rok temu Strowman był na tyle mocno zbudowaną postacią, że cash-in nie powinien być mu potrzebny do pokonania kogokolwiek, przez co wartość walizki znacząco spadła. Na szczęście w 2019 jest inaczej. Na szczęście walizka trafiła w ręce potrzebującego, w ręce wrestlera głodnego sukcesu, który dzięki niej po długiej wędrówce wróci do main eventu. Adwokat Paul Heyman z pewnością zadba o strategiczne zaplanowanie wykorzystania możliwości walki o mistrzostwo w każdej chwili i nie dopuści do kierowania się emocjami, zamiast zdrowego rozsądku. Brock Lesnar na pewno zostanie mistrzem, dzięki czemu można mówić o podniesieniu pogarszającej się wartości walizki.


3. Orzeźwienie w main evencie

W punkcie 2. wspomniałem o długiej wędrówce, jaką przebył Brock Lesnar. Od czasu, gdy ostatni raz kręcił się wokół najważniejszych mistrzostw w WWE, minęło aż 6 tygodni! Jest to na tyle długi czas, że wszyscy zdążyliśmy zatęsknić za obecnością „Bestii” w main evencie. Jej powrót na szczyt wspaniałej federacji McMahonów McMahona wprowadzi niemałe orzeźwienie w produkcie RAW lub SmackDown (albo RAW i SmackDown, bo mamy „Wild Card Rule”!) i zakończy nudzące już panowanie Kofiego Kingstona lub Setha Rollinsa. W dodatku, jeśli Brock ruszy po tytuł trzymany przez „Architekta”, będziemy świadkami bardzo ciekawej rywalizacji, ponieważ ta dwójka nie miała jeszcze okazji pokazać, co jest w stanie razem zdziałać w ringu i każdy z nas na taki pojedynek czekałby z zapartym tchem.


4. Ciekawe feudy z udziałem posiadacza walizki

Walizka Money in the Bank nie służy tylko do zdobycia mistrzostwa. Jest to zarazem czynnik przykuwający na jej posiadacza mnóstwo uwagi i zapalnik do wielu ciekawych rywalizacji, zanim walizka zamieni się w pas. Seth Rollins był „Panem Pieniądze w Banku” niemal rok i przed cash-inem na WrestleManii 31 toczył ciekawe feudy z Deanem Ambrose’em, Romanem Reignsem, czy właśnie Lesnarem. Teraz, gdy Brock zwyciężył coroczny Ladder Match, możemy być spokojni o jego losy, zanim pozbędzie się zielonego bagażu. Mowa przecież o czołowym full-timerze i ważnym elemencie każdego epizodu tygodniówki, bez którego nie wyobrażamy sobie WWE. Postać Lesnara dźwiga na swoich barkach całą federację i w końcu odwdzięczono się mu za ten nadludzki wysiłek.


5. Podziw wśród zasłużonych weteranów

Decyzja Vince’a McMahona o takim, a nie innym zabookowaniu 8-osobowej walki spowodowała wielki podziw nie tylko wśród WWE Universe. Wygrana Brocka Lesnara wywołała lawinę pochwał wystosowanych od byłych i zasłużonych wrestlerów federacji, takich jak Chris Jericho.

Wspaniale jest widzieć Brocka Lesnara wygrywającego Money in the Bank match…nawet jeśli oficjalnie w nim nie uczestniczył! Brock jest przyszłością tego biznesu i perfekcyjnym przykładem genialnego bookingu gal, dlatego WWE pozostanie na szczycie NA ZAWSZE!

 

Tym jakże pięknym akcentem zakończę ten felieton. To wszystkie pozytywy zakończenia ostatniego PPV, jakie mogłem dostrzec w ciągu niecałej doby po nim. Jestem jednak przekonany, że czas pokaże, iż jest ich znacznie więcej. Wystarczy tylko wygodnie usiąść i obejrzeć najbliższe epizody RAW oraz SmackDown Live. Z pewnością na nich dowiemy się, jak potoczą się losy Mr.’a Money in the Bank, którego już możemy okrzyknąć mianem jednego z najlepszych w historii. WWE jest wspaniałe i możemy być dumni, nazywając się jego fanami. Vince to najlepszy prezes pod słońcem.


Mam nadzieję, że nie brałeś(aś) treści tego artykułu na poważnie i pomogłem zminimalizować Twój ból po zakończeniu Money in the Bank 😉 Pozdrawiam, Kacper 


 

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/misae/public_html/wrestlespot.pl/wp-includes/functions.php on line 4556