ZAKŁADKA LIVEObejrzyj gale na żywo korzystając z naszej zakładki live!

10 najbardziej emocjonujących finisherów WWE

wabohoi

Niektórzy wolą niesamowite highflyowe akcje, inni ruchy, po których musi coś boleć, a jeszcze inni… po prostu siłę. Każdy wrestler na początku swojej kariery wybiera, lub wymyśla/tworzy swoją charakterystyczną akcję, którą chce kończyć pojedynki. Jednakże bardzo niewielu zawodników swoimi finisherami potrafi wywołać u mnie większe emocje. Jeżeli wrestling oglądasz głównie dla niezwykłych momentów, gdy zawodnicy zagłębiają się w najgłębsze czeluście swojego „move-setu”, by znaleźć tę najwspanialszą akcję, to zestawienie 10 najbardziej emocjonujących akcji wrestlingowych WWE jest dla Ciebie.

kurtangle
#10 Olympic Slam (Kurt Angle)

Niestety nie oglądałem występów Kurta Angle’a w WWE, ale wiem, że był to świetny zawodnik. Przeglądając jego różne walki, rywalizacje, ten moment, gdy Olimpijski Bohater unosił rywala na barki i rzucał na matę był zawsze emocjonujący. Fani podnosili się z krzeseł, zwłaszcza po pamiętnym Olympic Slamie na Brocku Lesnarze w Steel Cage Matchu (SD 3/06/03), w którym Paul Heyman miał zmierzyć się z Bestią.

Dwayne_The_Rock_Johnson_bio

#9 Rock Bottom (The Rock)

I teraz hejterzy zaczynają myśleć „Buuu, głupi dał Rocka na 9 pozycji! Łapa w dół i spadam!” A co finisher People’s Championa ma w sobie niezwykłego? Nic, poza sposobem jego wykonania doskonale pasującego do postaci wykonawcy. Rock Bottom to The Rock – oto powód znalezienia się tej akcji w moim zestawieniu.

roman-reigns-2015-wallpaper-download
#8 Spear/Gore (Roman Reigns)

Spear… to po prostu spear. Nie ma chyba osoby, która nie lubi tej akcji. Edge, Charlotte, Big Show, Roman, Goldberg, Rhyno… To z pewnością tylko garstka mistrzów Speara, którzy sile i dosłownemu niszczycielstwu tej akcji dodają jeszcze hektolitry/tony/m3… ogromną ilość emocji.

chris-jericho
#7 Codebreaker (Y2J)

Trzeba mieć wielkie doświadczenie i umiejętności, by wykonać Codebreakera nie uszkadzając przeciwnikowi czaszki i karku, a sobie pleców. Akcja jeszcze bardziej „outta nowhere”, niż RKO, które też znalazło się na tej liście. Trzeba pochwalić Chrisa Jericho, że jeszcze żadnemu zawodnikowi nie zakończył kariery. Miejmy nadzieję, że on sam niedługo nie zakończy kariery, bo są takie spekulacje.

owensx
#6 Pop-up Powerbomb (Kevin Owens)

Jeżeli wykonawca i „ofiara” dobrze współpracują, to finisher Kevina Owensa jest wręcz majestatyczny. A jeżeli powerbombowany dobrze się złoży, wygląda, jakby stało mu się coś poważnego, co ciekawe, nikt JESZCZE nie został kontuzjowany po tej akcji.

hbk-201-600x300
#5 Sweet Chin Music… (Shawn Michaels)

…czyli Superkick. Już bez oryginalnej nazwy HBK’a dobrze wykonany Superkick jest moim zdaniem dziełem sztuki, któremu nie dorasta do pięt Szekspir, czy Da Vinci. Przy walkach Michaelsa chyba każdy czekał na kopnięcia w matę rozgrzewające i przygotowujące publiczność na to, że wkrótce zobaczą coś pięknego.

landscape-1456221567-shane-mcmahon
#4 Coast-to-Coast (Shane McMahon)

Shane McMahon w wieku 46 (!) lat, nie będąc do końca profesjonalnym wrestlerem powraca po wielu latach do WWE, prowadzi storyline z ojcem, by na Wrestlemanii 32 zmierzyć się z Undertakerem w jego 24 (!) walce na WM w Hell in a Cell Matchu (!) wykonać na legendzie swój dawny finisher, Coast-to-Coast. Po reakcji publiczności można stwierdzić jedno – czekali na ten moment.

Kalisto_bio
#3 Salida Del Sol (Kalisto)

Kalisto raczej nie zostanie dodany do WWE Hall of Fame, gdy już sobie złamie kark (odpukać) i przejdzie na emeryturę, ale na porównywanie go do Reya Mysterio, czyli jednej z NAJwiększych chodzących po tym świecie legend wrestlingu trzeba sobie zapracować. Salida Del Sol, czyli finisher Kalisto’a nie zbiera zbyt dużego popu publiczności (chyba, że jest z drabiny), jednak Meksykanin zawsze musi wkładać dużo zaangażowania i skupienia przy jego wykonywaniu, a wykonuje go znakomicie.

randyortonsd
#2 RKO (Randy Orton)

Dlaczego RKO nie jest na pierwszym miejscu?! Dlaczego??? Faktem jest, że nie ma popularniejszej akcji wrestlingowej, niż RKO, jednak ta akcja, znalazła się na drugim miejscu, ponieważ każdy statystyczny obywatel nie miałby większego problemu z jej wykonaniem przy odpowiedniej wiedzy. Na YouTube można znaleźć ponad 200 filmów z przeróbkami „faili”, gdzie w roli głównej jest Randall. Ze wszystkich akcji kończących RKO najbardziej mi się podoba, ale…

neville-1
#1 Red Arrow (Neville)

…najbardziej imponuje mi Red Arrow Adriana Neville’a. „Człowiek, o którym grawitacja zapomniała” podczas wykonywania tego splasha robi tyle obrotów, że nawet w zwolnionym tempie nie potrafię tego ogarnąć. Karkołomne skoki połączone z niesamowitą siłą sprawiają, że przy odpowiednim „ukształtowaniu” jego postaci mógłby walczyć w main evencie (Wrestlemanii?).

Mimo, iż wiem, że w wrestlingu jest cała masa o wiele efektowniejszych akcji, w tym artykule brałem pod uwagę tylko te z WWE. Mam nadzieję, że wyżej wymienione zdążymy zobaczyć jeszcze niejednokrotnie.

Komentarze

 1. Wiem, że artykuł subiektywny, ale 619 jest o wiele lepsze od salida del sol. Poza tym nie jest tak łatwo je wykonać, a nawet jak próbuje to ktoś, kto nie nazywa się Rey Mysterio to już nie wygląd to tak pięknie. To tylko świadczy o jakości a i efektowność jest zachowana.
  Poza tym, spear Edga to akurat najgorszy spear jaki był w WWE. Charlotte to samo, ale jej warunki fizyczne nie pozwalają.

  Dodałbym od siebie Frog Splash Eddiego, Curb Stomp (kiedyś) i może Styles Clash, ale to już moja opinia.

  1. A Tombstone Piledriver? :V Na bank bardziej emocjonujący niż Spear Reigns’a. O, i jeszcze Spear Goldberga.

   1. Tombsone w sumie też, chociaż wielkich emocji to we mnie nie budziło.

    Teraz sobie przypomniałem o Ember Moon, tylko nie wiem jak ten finisher się nazywa

   2. Jest to subiektywny ranking, więc autor przedstawia swoje zdanie. Najwyraźniej się ono różni do twojego. Zapraszam do dyskusji z autorem. 🙂

   1. Wiem właśnie, ale moim zdaniem nie ma porównania do tego co robił Rey. U Szwajcara gorzej to wyglądało, może dlatego, że jest dużo wyższy od Mysterio.

  2. Tak jak napisałeś – artykuł subiektywny. Każdy uważa inaczej. Można dyskutować, ale nie ma powodu żeby insynuować, że jakaś opinia jest pewna.

 2. Trochę się dziwiłem że tu zabrakło Pedigree ,bo moim zdaniem ten finisher dawał dużo emocji, także jak to powiedział Tomasz Styles Clash

  1. Jest to subiektywny ranking, więc autor przedstawia swoje zdanie. Najwyraźniej się ono różni do twojego i tyle 🙂

  1. Jest to subiektywny ranking, więc autor przedstawia swoje zdanie. Najwyraźniej się ono różni do twojego, po prostu. 🙂